![]() |
Toyota LandCruiser HJ61 -90
Kiinnostaisko kettään tollanen vielä pientä lämpöä/hellyyttä ja leimaa vailla oleva kohtuukuntoinen ruiseri joka olis itsellä ajoa ja kiinnostusta vailla.
Kuvia profiilissa hj61 kansiossa Ollut ittellä reilut kolmevuotta ja niistä suurimman osan seisonu ulkona ja suulissa.Parivuotta aikaa jäi seisomaan kun piti pian katsastaa uudelleen mutta ei vaan niin ei.. Sinä aikana tehty/vaihdettu hyvät etulokarit, ruostekorjatut ovet, muutama paikka koriin(vielä tarvis koria takarenkaitten takapuolta korjailla jos oikein hyvän haluaa), takaluukut(alempi korjattu/ylempi hyvä ehjä vaihdettu) Rungoltaan kohtuukovakin. Ei hitsailun tarpeita Jarruja herkistelty leimaa varten, syöttöä pienemmälle ja konttuurille vonkaamaan leimaa. Näin minä sen näkisin. Maalata auto tosiaan tarvittis kun on nyt melko kirjava. Kukkaa ja klommoja löytyy eli ei mikkään citymaasturi. Dopinsons vieterit ja iskarit. Hassut pitkät riiput mutta dopinsonilaiset on myös jotta saa hyväksi. Akselit vaikutti kohtuu hyviltä, tosin etu murrokset vähän äänsi. Lukot toimisi. Hyvät leimarenkaat aluvantein 235/75x15 (löytyy myös 35"allterrainit vanteineen jos hyvä kauppa saadaan aikaiseksi) Jotain työvaloja ja lisävaloja voin tyrkkiä kauppaan mukaan jos tiukille tinkaaminen menee. Myös hyväkuntoinen orkkis vinssi täydellisenä pakettina voisi tarttua matkaan kun hyvä tinkaaja sattuu paikalle. Teknisesti täysin toimiva hyvävetoinen ja mukava ajettava laitos. Oliko peräti 700tkm rikottu mutta kone ja voimansiirto lienee jotain remonttia saanut kun on niin hyvävetoinen. Ei pahemmin vuoda eikä kulutakkaan öljyä. Kuvia tulee kunhan saan kuvattua ne ensin. Soittoja vaan minulle jos kiinnostaa niin kerron lisää autosta ja oheis tuotteista joita kauppaan voitaisiin mukaan ottaa. Hp.3000€/tarjous=pelkkä auto tuossa tällissä ja lisähilppeistä/leimaamisesta sovitaan erikseen kauppaa tehdessä. Harkitsen huutokauppaamista jos ei muuten mene. Vaihdossa saa tarjota mitä tahtoo, kaikkea en tosin tarvitse/tai edes halua. Diesel h-auto kelpaa hyvin (lue mersu), koneet ja laitteet, traileri/lavetti 3500kg kokonaismassalla. Hintaluokkaa sama, halvemmat tai kalliimmat. Tapauskohtaisesti hiotaan välit kuntoon. 050-5680067/Jalonen Tuomas.jalonen@hotmail.com Auto laitilassa, kuljetus lisähintaan järjestyy sovittaessa. |
Löytys -99 200cdi väyrynen leimaa 8kk 17" tuuman alut alla kesä sekä talvirenkaat löytyy 570tkm ajettu vähän ruostetta siellä täällä ja muutamia lommoja hyvä ajaa ilmastointi ja webasto.
|
Kiinnostaa!
Pistäppä kuvaa autosta ja ollaan yhteyksissä. kyllä tuo voisi kiinnostaa!
|
1700
|
HJ
|
Vaihdosta
Hieno merssu olis mutta ei oikein tuo matkailu nappaa kiitis vaan.
|
Nostellaas taas
Ylöspäin.
2000€ nopeasti noutaen ennen mehmettiä! |
Nostellaas taas
Tää löytyy vielä
|
Sivu luotu: 15:42 (GMT +2). |