![]() |
sulakerasia monelle sulakkeelle?
Moro,
minkälaisia sulakerasioita porukka käyttää, kun vetelette esim. valoja katolle ym. muihin virrantarpeisiin. Hakusalla ois nimenomaan semmonen, johon tulee yks riittävän paksu plussakaapeli akulta, ja sitten useampi lähtö siitä sulakkeiden jälkeen. En tiedä mikä sen oikea nimi edes on, mutta jossain olen niitä nähnyt. |
Motonetissä venepuolella on paljon maastoautokäyttöön sopivia juttuja. Myös noita sulakerasioita, joihin voipi vetää yhen plussakaapelin ja ottaa joka lähdön eri sulakkeelta. Vieressä on vielä ledi, joka keroo, jos sulake on palanut.
|
mulla tollasia käytössä...toimii!
https://www.bluesea.com/files/resour...es/SH150lg.jpg eri kokoisia ja näköisiä https://dh778tpvmt77t.cloudfront.net...ducts/5031.jpg |
|
Tommonen bluesea käytössä omassa kötöstyksessä ja on kyllä hyvä. Aditasta ostin malmilta.
|
Startax Oy kyllä toimittaa lähimpään autotarvikeliikkeeseen kun käyt vaan kysymässä. Helpoin ehkä ensin valita ja sitten antaa tuotenumero myyjälle tilausta varten.
http://www.startax.net/?mid=10&pid=1...&search_model= |
Sivu luotu: 22:06 (GMT +2). |