![]() |
LJ:n panssarin asennus ja läppäriteline
MM-kisojen kunniaksi on tullut paremman tekemisen puutteessa väkästeltyä läppäriteline joka tarvitsee vielä hieman jatkokehittelyä..
http://www.petrisimolin.net/gallery/...20001small.JPG http://www.petrisimolin.net/gallery/...20002small.JPG pikatestien perusteella ihan suhteellisen tukeva mutta PC:n alle voisi olla jotain pehmikettä. Vielä kun kehittelee systeemin, että sen saa keskemmälle niin olisi kuskin helpompi seurata näyttöä. Nyt työn alla panssarin asennus http://www.petrisimolin.net/gallery/...20003small.JPG http://www.petrisimolin.net/gallery/...20009small.JPG http://www.petrisimolin.net/gallery/...20005small.JPG Palkeissa 10mm reijät jotka oli kohtuullisen helppo tehdä, apparin puolella piti pakoputkea siirtää (hallitunkilla) hieman ylöspäin, että mahtui poraamaan. Nyt on 10-milliset pultit palkin läpi ja tukiholkkien asennus ja reikien suurentaminen ensiviikolla. Seuraavana saumojen hitsaus (saa nähdä miten onnistuu, kun ei oo tullut hetkeen hitsattua) ja panssarin maalaus sekä vuotavien stefojen vaihto. neliveto SLCK #213 |
MITÄ, etkö luota apparin suunnistustaitoihin<img src=icon_smile_wink.gif border=0 align=middle> kun pitää telinettä lähemmäs kuskia saada:)
Big is beautiful |
Sivu luotu: 17:08 (GMT +2). |