Offipalsta.COM

Offipalsta.COM (https://forums.offipalsta.com/index.php)
-   Chit-Chat (https://forums.offipalsta.com/forumdisplay.php?f=172)
-   -   Kuusamo asuinpaikkana? (https://forums.offipalsta.com/showthread.php?t=126054)

lacrits68 25.07.2014 17:48

Kuusamo asuinpaikkana?
 
moi!

Eli niinkuin otsikko jo sanoo...millanen paikka Kuusamo on olla ja elää?

//J

Mojoman 25.07.2014 19:34

Eikös se ollut oikein ilahduttavan sisäsiittoinen, ainakin tutkijoiden mielestä. :)

http://www.hs.fi/kotimaa/artikkeli/S.../1135265116030

ärjy 25.07.2014 19:38

Eikös tuolta suutinpiirtein kaikki ole pois lähdössä.. ainaki ne "paikalliset"ketkä tiiän sieltä.. taitaa töiden puolesta olla aika hiljanen kylä..

Susugozilla 28.07.2014 00:08

Emäntä sieltä kotosin. Onhan se omanlaisensa paikka. Ite asuisin siellä "maalla" ja työtä siellä on tekeville ja monitaitoisille. Turismin varassa pääosin pyörii. Taantuma puree tälläsiin kyliin pahasti kun kilpailu kovaa. Kyllä siellä elää, mutta jos haluaa elää kuin etelämmässä, niin sitten voi olla parempi pysyä etelässä.

moggirange 31.08.2014 18:44

Muusta en tiedä mutta TODELLA kauniita naisia aivan saakelisti!

lacrits68 31.08.2014 23:17

moi!

naisista en tiiä, omassakin eukossa on jo ihan tarpeeksi! :D Nyt ajattelin ihan noin niinkuin asuinpaikkana!

"huhut" kertoo että naapurit tietää kaiken tarkemmin kuin husholli ite, jne...!

Työantajan luona käynti ensiviikolla ja jatketaan siitä sitten!

//Janne

Kellis 01.09.2014 06:02

kyllä kait täällä viihtyny . Kun jaksaa kuunnella kuusamolaisten valitusta sairauksista :D ei mua ole net haitannu .

Harrastusmahdollisuuksia on laidasta laitaan mäkihypystä kalastukseen :) . Valtion maata on vähän , se vähän haittaa tuota vapaata metsästystä . Mut yhteismetsän alueita sitten onkin jokin verran .

Kaiken kaikkiaan ihan mukava paikka asua . Baarejahan täällä ei enää monta ole keskustassa , rukalla on sitten vähän enemmän .


Sivu luotu: 17:50 (GMT +2).