Offipalsta.COM

Offipalsta.COM (https://forums.offipalsta.com/index.php)
-   Tapahtumat (https://forums.offipalsta.com/forumdisplay.php?f=152)
-   -   KULMAKORVESSA AJOPÄIVÄ 7.6. KLO 10-17 (https://forums.offipalsta.com/showthread.php?t=124662)

Kulmakorpi 01.06.2014 18:35

KULMAKORVESSA AJOPÄIVÄ 7.6. KLO 10-17
 
Kesä on virallisesti alkanut ja kun kelitkin näyttäisi viikolla olevan taas kesäiset ja jopa helteiset niin maastokin kuivuu koko ajan, viime ajopäivänä oli paikoitellen yllättävänkin märkää maastoa.

Ilmoittautumiset ke 4.6. klo 21 mennessä sähköpostilla kulmakorpi(at)saunalahti.fi tai pakottavissa tapauksissa tekstarilla päivystyspuhelimeen 046-8837948, ilmoittautumiseen NIMI, AUTO, PUH.NO, REK.NO, SEURA.

Ajomaksu FJDCn, TAPUAn, ja EMKn jäseniltä 10,-, muilta 20,-. Jälki-ilmoittautuneilta perimme ajomaksun lisäksi 5,- jälki-ilmo maksun. Ajomaksu maksetaan käteisellä päivystäjälle, jolta saat myös alueen kartan.

Kulman säännöt löydät www.fjdc.org ja www.tapua.fi sivuilta.

Pysäköinti kadun varteen.

Nuotiotulet kaikkien käytössä, joten makkarat ym. grillattavat mukaan.

Kulmakorven osoite on Kulmakorventie, Espoo, N60°14,178, E24°33,457.

Tervetuloa viettämään kesäistä päivää Kulmakorpeen.

t. Kulmakorpi Off Road Park

skallion 01.06.2014 19:22

Mahdollisuutta polttariajeluun?
 
Morjes,

Sain tutulta vinkin kysellä täältä palstalta, josko joku offari-harrastaja olisi 7.6 halukas järkkäämään pienen polttariajelun tuolloin lauantaina Kulmakorvessa. Siis käytännössä meitä olisi n. 5 hengen porukka, ja jos siitä polttarisankari + mahdolliset mukaan mahtuvat pääsisivät yhdelle rundille kyytiin tuonne maastoon, olisi se varmasti ihan hieno kokemus.

Jos halukas tällaisen toteuttamiseen löytyisi, muhun voi olla yhteydessä sähköpostitse tai puhelimitse (040-5768060). Voitaisiin sitten sopia myös vaivannäöstä sopiva korvaus. Paikalle pääsisimme esimerkiksi heti klo 10 aamulla.

terveisin
Santtu

landy 02.06.2014 07:15

Tulossa Vaimon kanssa Kulmakorpeen.

DefeHKI 02.06.2014 08:56

Tulossa ollaan.

pajeTD88 02.06.2014 19:51

Moi!
Mimmosta settiä olis tiedossa, kivikkoa vai mutaa, kun autona suht vakio pajero, hyvillä 33" renkailla, mutta päivittäisessä käytössä niin ei viittis kivikossa runnoa paskaksi :D

ImacInnes 02.06.2014 21:23

Kulmakorpi Off Road Park!
 
Lainaus:

Alkuperäinen kirjoittaja pajeTD88 (Viesti 1137165)
Moi!
Mimmosta settiä olis tiedossa, kivikkoa vai mutaa, kun autona suht vakio pajero, hyvillä 33" renkailla, mutta päivittäisessä käytössä niin ei viittis kivikossa runnoa paskaksi :D

Maastoa löytyy laidasta laitaan, aina kallioista pohjattomiin muta kuoppiin ja kaikkea siitä väliltä.

Nuotiopaikalta on merkitty helpoin reitti takamaastoon keltaisin tupla nuolen kärjin jossa lisää helpompaa maastoa.
Jalkasin kannattaa käydä ensin katsomassa reittejä ja myös aina jos vähänkin epäilyttää.

Päivystäjältä saa kartan johon on merkitty punaisella vativammat reitit ja mustalla hieman vähemmän vaativat, katrassa on myös merkitty numeroin kaikki risteykset ja sillat.

t. Ismo Ämmä

hitoy 03.06.2014 17:37

Kenkiä tullaan kuluttamaan. :)

Kulmakorpi 04.06.2014 20:47

Kulman ajopäivä on taas varmistunut ja ajamaan ilmoittautui 8 autoa. Sääennuste lupaa lauantaille taas yli 20° lämpötiloja eli ajamaan päästään kesäisissä keleissä. Maasto alkaa olemaan taas suhteellisen kuivaa, toki "rämealue" ja muut pehmeiköt ovat "hyvässä kunnossa" kosteampia reittejä etsiville.

Tervetuloa Kulmaan

t. Kulmakorpi Off Road Park

ZAU 04.06.2014 20:50

Mahdollisesti tulossa katselemaan jos vain aikataulu antaa myöten,saakos tuonne tulla ns ulkopuolinen tulla pällisteleen vai pitääkö maksaa/ilmoittaa jollekkin.

ImacInnes 04.06.2014 21:10

Kulmakorpi Off Road Park!
 
Lainaus:

Alkuperäinen kirjoittaja ZAU (Viesti 1137660)
Mahdollisesti tulossa katselemaan jos vain aikataulu antaa myöten,saakos tuonne tulla ns ulkopuolinen tulla pällisteleen vai pitääkö maksaa/ilmoittaa jollekkin.

Katselijat ovat tervetulleita eikä maksa mitään ja nuotiotuletkin on kaikkien käytettävissä joten grillattavaa evästä mukaan.

TERVETULOA!

Itse tule rämealueelle laittaamaan vielä lisää mittakeppejä vesireiteille.

t. Ismo Ämmä

joojoo71 05.06.2014 09:46

kenkiä ja pikseleitä kuluttamaan joo !

lop8 07.06.2014 20:05

Videoita
 
Tässä video kooste ajoista
https://www.youtube.com/watch?v=5sWPlAu_9Ak

Kulmakorpi 07.06.2014 21:25

Kiitokset kaikille mukana olleille. Ajamaan saapui lopulta 11 autoa. Sää suosi tälläkin kertaa, sää oli aurinkoinen/pilvipoutainen pientä sadekuuroa lukuun ottamatta. Kalustovaurioilta ei tällä kertaa vältytty ja pieniä kosmeettisia vaurioita sekä voimansiirron ongelmia esiintyi päivän aikana. Metsään oli vedetty lippusiimaa reilusti ja ne ovat ensi viikonlopun endurokilpailua varten vedetty, eli jos vielä mietit mitä tekisit ensi lauantaina niin nyt on hyvä tilaisuus tulla mukaan endurokisan toimitsijaksi. Paikalle voi tulla ensi lauantaina klo 8.40 jolloin saadaan toiminta ohjeet, ruokailu tulee järjestäjän puolelta, kaikki mukaan.

t. Kulmakorpi Off Road Park

pee 07.06.2014 22:02

Lainaus:

Alkuperäinen kirjoittaja lop8 (Viesti 1138160)
Tässä video kooste ajoista
https://www.youtube.com/watch?v=5sWPlAu_9Ak

Hieno series !!! Mitkä jouset kun noin kivasti alusta elää ?? Joku parabolic ??

lop8 08.06.2014 12:13

Ei tarkkaa tietoa, mutta käsittääkseni lantikan omat 7 lehtiset ja SOA Toyota bj akseleille. Iskarit ja kiinnikkeet myös Toyotan.
Oma kolmilinkki takaanta antautuu videon kallionousussa, mutta
nyt tiedetään että se kumminkin toimii eikä väännätä takaakselia enää.

Issu 08.06.2014 14:09

Lainaus:

Alkuperäinen kirjoittaja lop8 (Viesti 1138239)
Oma kolmilinkki takaanta antautuu videon kallionousussa, mutta
nyt tiedetään että se kumminkin toimii eikä väännätä takaakselia enää.

Piti pari kertaa pyörittää tota videota ja näyttää siltä että tuossa ekan sutasun kohdalla se napsahti poikki. Eipä mitään hienosti tuli vanha perassä harmi vaan kun piti lähteä asioille niin ei päässy toiselle rundille.


Sivu luotu: 08:18 (GMT +2).