Lainaus:
Alkuperäinen kirjoittaja REBELL
(Viesti 1049710)
Joo sanotaanko että eilen kun selvittelin tuota johto vyyhteä niin itku meinas tulla on ollut lisäpitkää ja sumaria ja ties mitä härpäkettä keulalla. Ihme mutta yhtään ryöstäjää ei ole vain sokeripaloilla tehtyjä liitoksia.
|
Nää on tosi ihania ja sit sieltä on vielä joku ottanut niitä sokeri paloja pois joten johtojen päitä roikkuu virroitettuna siellä kone huoneessa sellaisenaan :eek:
Yhestä viritelmästä purin ylimääräisiä johtoja pois ja niillä johdoilla mitä sieltä tuli kaiketi asentelin yhteen toyotaan toisen puolen ajovalot uusiksi ja omaan autoon lisä valoille puolet johdoista ja muutamaan muuhunkin autoon sitä johtoa mitä konehuoneesta poistin olen tullut käyttäneeksi :D
Ennätys taitaa olla 6 relettä johdoissa roikkumassa yhdessä kone huoneessa ja yhdellä väärin kytketyllä releellä oli kiinni olleet lisävalot kytkettynä joita rupesin ihmettelemään, et miksi lisäpitkät välähti valot sammuttaessa noh nehän paloi koko ajan jos parkit laittoi päälle :eek:
Se oli sellainen kiva laitos, että oli kyllä pakko ottaa akku irti kun johtoihin koski.
Noh kaikki avoimet päät joko teippasin tai venytin eristettä päälle ja lopuksi afrikaanoille se myytiin :p
|