![]() |
etuakseliin soa
olisi nyt tuo akseli tuolla alhaalla purettuna ja soan teko meneillään.
kysästäänpäs nyt fiksummilta että kannattaakos napoja kääntää vai ei? hiukan tuli lueskeltua että jotkun on kääntäny ja jotkut ei. |
jos ajat vähänkään kadulla nii käännä ja vaikka et ajaisikaan nii harkitse kääntämistä silti.. Ei ole isohomma..
|
juu eihän se mikään suuri homma ole. ja jos oikein olen ymmärtänyt niin leikataan rälläkällä vaan se sauma auki? et sinne jää ns. sisäputki ehjäksi
|
joo rälläkällä auki pintakuori ja sitten vaan kääntö olisko hjssa ollu jotain 6astetta ja eikun kiinni. Kannattaa kattoo astemitalla se kääntö nii saa hyvän kerrasta.
Kannattaa lämmittää sitä leikkuu kohtaa, jos ei käänny koska on joskus tiukassa.. |
juu pidetäänpä mielessä :cool: huomenna se selviää mitä käy. tänään saatu vasta akseli autosta irti ja purettua. oli toisenpuolen tiiviste vuotanu ja hörpänny vettä niin oli ihanaa mössöä täyn perhana.
|
Lainaus:
|
joo kyllävain, mutta tais olla jotain sitä suuntaa se kääntö, kun kardaani parhaassa kulmassa..
|
Sivu luotu: 02:50 (GMT +2). |