Offipalsta.COM

Offipalsta.COM (https://forums.offipalsta.com/index.php)
-   Tapahtumat (https://forums.offipalsta.com/forumdisplay.php?f=152)
-   -   Teiskon SLCK:n tapahtuma 3-4. 9.? (https://forums.offipalsta.com/showthread.php?t=11133)

Killman 03.06.2005 22:51

Teiskon SLCK:n tapahtuma 3-4. 9.?
 
Yritin söötsillä etsiä Teiskon SLCK:n tapahtumaa 3-4. Syyskuuta mutta en nyt löytänyt, jossain siitä oli juttua. Miten se menee, kun olisi tarvis harjoituksen harjoitukselle (varsinainen suunnistusharjoitus olisi Warn Trophy -mahdollista- ensivuoden Talvieksytystä varten). Eli vaikka lienee enemmään Tojo-juttu niin mahtuuko orkkis Jeepillä mukaan? Tuleeko palstalle tietoa, kun pitäisi pohtia hiukan valmiiksi kummassa päässä Via Balticaa Jeeppi kulloinkin on.

-Älykäs selviää tilanteesta johon viisas ei koskaan joudu-


PikkuF 05.06.2005 15:21

Tallähetkellä kaikki olevissa oleva tieto löytyy täältä:
http://forum.slck.net/moottoriturvat...opic.php?t=159
Tilaisuus on periaatteessa Cruiseri-kerhon oma juttu,mutta ainakaan henk.koht en vastusta vierailijoiden mukaantuloa.
Heitä viesti Ismo C:lle jä kysy järjestelyorganisaation mielipidettä....
Todennäköisesti osallistujien kokonaismäärä on ainoa rajaava tekijä!!?

Cruiseri: hyvä peli,niit ol vähä talvisovas...
http://www.slck.net

14.06.2005 22:30

Tapahtuma järjestetään ainoastaan vain SLCK;n jäsenille. Muilla ei ole kyseiseen tapahtumaan asiaa!

Note! This message was posted anonymously!

15.06.2005 20:26

"Tapahtuma järjestetään ainoastaan vain SLCK;n jäsenille. Muilla ei ole kyseiseen tapahtumaan asiaa!" Offiko sisäsiittosta ?

Note! This message was posted anonymously!

Käyttäjä 15.06.2005 20:33

Haloo Paavo<img src=icon_smile_dead.gif border=0 align=middle>Kerhot järjestää myös "pelkästään jäsenille"tapahtumia...
Onko siinä jotain omituista...
Ja toi edellinen anodrgyynin kommentti oli täys provo,itte vartosin nopeempaakin kommenttia mutta nyybi oli hieman vaiheessa<img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle>

#perillepääsy ei ole itsetarkoitus vaan matkanteko# Saunalahti rules

cruiser60@luukku.com

Killman 15.06.2005 20:50

Asia selvä, ei väkisin toisten nuotiolle. Näitä suunnistuksia ei vaan ole kovin monia, siksi kyselin vaikka vastaus oli odotettu.

Jonnekkin muualle sitten.


Käyttäjä 15.06.2005 20:51

Kantsuu silti heittää Privaa Ismo C:lle kun toi Pikku F neuvo<img src=icon_smile_wink.gif border=0 align=middle>

#perillepääsy ei ole itsetarkoitus vaan matkanteko# Saunalahti rules

cruiser60@luukku.com

JF 18.06.2005 06:08

Tuollaisia nimettömiä huhuiluja ei kannata välttämättä uskoa, eiköhän tapahtuman järjestäjä ole päättävä taho sen suhteen minkälaista osannottoa tilaisuuteen toivotaan. Rajataanhan usein kerholaisiakin pois tilaisuuksista, kun osallistujamäärä tulee täyteen.

Eikä tuo kuitenkaan täyttäisi sisäsiittoisuuden tunnnusmerkkejä, tietääkseni ei kerhoomme ole mitään ihmeellisempiä pääsyvaatimuksia. Riittää että pysyy hengittämättä viisi minuuttia pinnan alla japanilaisella peräöljyllä täytetyssä ylösalaisin käännetyssä FJ-56:n korissa ja samalla lukee ikkunan läpi Toyotan korjaamo-oppaasta birfield-nivelen vaihtotoimenpiteet, ja osaa toistaa ne sanantarkkaan kulustelussa tuon viiden minuutin jälkeen. Tämän onnistuttua tatuoidaan uuden jäsenen oikeaan sisäreiteen SLCK:n jäsennumero ja tämä saa liimata kerhon tarran autonsa ikkunaan.

Eli rohkeasti vaan soittelemaan.

Killman 18.06.2005 06:52

Kiitti vinkeistä, teen sen. http://www.petrisimolin.com/thepalsta/icon_mi_6.gif


Nalle 20.06.2005 19:12

Lainaus:

quote:
Riittää että pysyy hengittämättä viisi minuuttia pinnan alla japanilaisella peräöljyllä täytetyssä ylösalaisin käännetyssä FJ-56:n korissa ja samalla lukee ikkunan läpi Toyotan korjaamo-oppaasta birfield-nivelen vaihtotoimenpiteet, ja osaa toistaa ne sanantarkkaan kulustelussa tuon viiden minuutin jälkeen. Tämän onnistuttua tatuoidaan uuden jäsenen oikeaan sisäreiteen SLCK:n jäsennumero ja tämä saa liimata kerhon tarran autonsa ikkunaan.

Eli rohkeasti vaan soittelemaan.
GLP... Ja minä kun just pistin jäsenmaksudollareita SLCKn tilille... UUTENA JÄSENENÄ!! Koskas se kutsu tuohon miehuuskokeeseen mahtaakaan sitten tulla, niin tietää harjoitella.. :)



Kaivaa se..

www.nalle-offroad.com


Sivu luotu: 23:24 (GMT +2).