![]() |
** 12tlbs vinssi narulla yms off kampetta**
Selvyyden vuoksi tein uuden myynti ilmoituksen ja se löytyy täältä..
http://forums.offipalsta.com/showthread.php?t=112705 |
olisko noista vinsseistä mitään tarkempaa tietoa, nopeus, kaukosäädin, langallinen, langaton, veden kesto etc.
|
Lainaus:
Kaukkari on kuitenkin langallinen ja erikseen tilaamalla langaton. |
kuuluuko narullisiin alukita vakiona mukaan vai erikseen ostettava?
|
Lainaus:
Niin ja sen verran vielä tästä kuviosta että jos joku haluaa tilata jotain niin kuvio menee silleen että kaikki on etumaksuna, tämä siksi koska en enää varsinaisesti oo "vinssi kauppias" tilaan aika tasan sen määrän mitä on tilauksia täs lähi aikoina niin niitä ei jää mulle nurkiin lojumaan jos joku tuleekin katumapäälle. Takuu näissä on tehdastakuu ja mä hoidan ne kuviot, takuu aika on yleisesti 3 kk - 1 vuosi riippuen tuotteesta... mitäs vielä. Niin tosiaan niitä kuvia ja tietoja tulee kun saan tehtaalta päivitetyt tiedot.. |
Olisko valurautaisia kitoja saatavilla?
|
Vihdoin ja viimein niitä vinssien nopeuksia
9500lbs tiedot tulee korjattuna myöhemmin. http://forums.offipalsta.com/picture...ctureid=119396 |
Lainaus:
ja tossa 9500 lbs pitäis olla 165/1 välitys niin kyllähän se nyt pitäis 15 m mennä minuutissa tyhjänä.. ?? |
Jep , hyvä kun huomasit siellä tehtaalla oli tullu joku fiba ja ne oli laittanu väärän vinssin nopeudet tonne ysipuolikkaan taulukkoon.. Päivitellään ku saan uudet sieltä.. :)
|
Lainaus:
|
Lainaus:
|
Lainaus:
|
Lainaus:
|
Viimein ja vihdoin tuli 9500 lbs vinssin nopeudet.. oli taulukon laatialla vissiin menny silmät ristiin ja rivit sekasin.. :)
http://forums.offipalsta.com/picture...ctureid=120062 |
Lainaus:
|
Lainaus:
Löytyykö kidasta mittoja ja kuvia? |
Ton näköinen on se kita, mittoja mulla ei oo ny just mutta noi on tarkoitettu tommoselle 8000-12000 lbs vinssin rummun leveydelle..
http://forums.offipalsta.com/picture...ictureid=78320 |
Ysipuolikkaat just samannäköisiä päällepäin kuin olikohan pre-heat myi joskus takavuosina Oulussa.
On sellanen takavinssinä, ei kamalasti käytetty mutta oikein hyvin on toiminut pari-kolme vuotta. Langaton kakekin just samannäköinen, just edellisen reissun jäljiltä piti patteri vaihtaa, löytyi lähimmästä korttelikaupasta. Oikeastaan ainoa miinus tulee siitä että kiinnityspulttien väli tais olla 250mm, noin pultinpaksuuden tai jotain vähemmän kuitenkin kuin warneissa (joissa oli muistaakseni 10"). Eli petiin joutui reikiä mulkkaamaan. Mun en tosiaan osaa varmaksi sanoa ovatko muuten yhtään samoja kuin pelkkä ulkonäkö, mut varovaisen positiivinen kommentti silti. Mut ei oo tosiaan missään ankarassa kisakäytössä ollut se meidän rangen takavinssi, enempi safarihommissa on pyöritelty sitäkin. Mut saatiin sillä kuitenkin joku rasti Keltalassakin. |
Paavo , saatat olla oikeilla jäljillä.. oliskohan nää nyt sitten vaikka "Heat offi the night" vinssejä :)
|
Lainaus:
|
Mulle kans sellanen valurauta kita, sekä se langaton kaukkari. Minkälaisia niitä löyty?
|
Kuin näiden kävi? Kaukosäätimelle ois nyt ihan lähipäivinä jo tarvetta...
|
Lainaus:
|
Jokosta on roippeet tulollansa........
|
Tulossa on tavaraa, kaikki vaan on rahti reiskoista kiinni koska kuorma kolahtaa satamaan..
|
Sivu luotu: 17:40 (GMT +2). |