![]() |
4runner vanteet
4 runneri olisi kohta pääsemässä vihdoinkin talliin työn alle :) autoon tulee 33x12.5 kummit ja 3" korin korotus. mikä et olisi oikea kyseiseen tapaukseen ja mikä vanteen leveys 12.5 renkaille?
vanteita löytyy netin kautta helposti ja edullisia 10" leveinä ja -44 et:llä, vaativatkohan paljon kaarenreunaan levikettä? vai onko kaposemmat paremmat? pistänkö hankintaan vaan nuo ja laitan sitten sen mukaan sitä kaaren reunaa :) mielipiteitä kaivataan :) |
Mulla on ln110 (hilux) 33/12,5-15 kumeissa 8x15 ja -22et olevat vanteet. 50mm levikkeen vaatii ettei kuvio näy.
Hyvin mahtuu pyörimään ja kumi istuu nätisti vanteelle. |
Lainaus:
-6 olis vielä laillisetkin ja sopii olemaan, pienet levikkeet vaatii noittenkin kanssa. |
ok, pitänee metsästellä fiksumpia, osui vaan silmään että olisi edukkaat :)
:) Lainaus:
|
lipposen 10"leviät -12et menee runneriin nakkaamalla ja 12,5/33 renkaat sopii olemaan alla orkkis levikkeillä jotka muistaakseni levitti 40mm kun mittasin
|
9" leveät alut tuli hankittua noille 33x12.5 kummeille ja et -20, saas nähdä paljonko tulee pihalle kaarista kun ensin vaan jaksaa tässä lähi aikoina laitta koppaa korkeammalle.
|
Sivu luotu: 02:28 (GMT +2). |