Offipalsta.COM

Offipalsta.COM (https://forums.offipalsta.com/index.php)
-   Tapahtumat (https://forums.offipalsta.com/forumdisplay.php?f=152)
-   -   KULMAKORVESSA AJOPÄIVÄ 27.10. KLO 10-17, PERUTTU (https://forums.offipalsta.com/showthread.php?t=102832)

Kulmakorpi 19.10.2012 19:47

KULMAKORVESSA AJOPÄIVÄ 27.10. KLO 10-17, PERUTTU
 
Syksy alkaa olemaan pitkällä ja vettäkin on satanut reilusti sitten edellisen ajokerran joka oli n. kuukausi sitten. Kovapohjaiset reitit (suurin osa) on hyvässä kunnossa mutta sateista johtuen liukkautta riittää, pehmeät reitit ovat todella pehmeitä ja niissä vettä riittää joten snorkkelin testaukseenkin on oivat olosuhteet.

Ilmoittautumiset ke 24.10. klo 21 mennessä sähköpostilla kulmakorpi(at)saunalahti.fi tai pakottavissa tapauksissa päivystyspuhelimeen tekstarilla 046-8837948, ilmoittautumiseen NIMI, AUTO, REK.NO, PUH.NO, SEURA.

Ajomaksu FJDCn, TAPUAn ja EMKn jäseniltä 10,-, muilta 20,-. Ajomaksu maksetaan käteisellä paikanpäällä päivystäjälle, varaathan tasarahan.

Jälki-ilmoittautuneilta perimme ajomaksun lisäksi 5,- jälki-ilmoittautumismaksun.

Kulman säännöt ja autojen vaaditut varusteet löydät www.fjdc.org ja www.tapua.fi sivuilta, lisäksi autossa/mönkkärissä on oltava matkapuhelin jonka numero tulee antaa päivystäjälle. Sammutin (jonka tarkistuleima on voimassa) kuuluu jokaisen ajoneuvon varusteisiin, ilman ei ajamaan pääse.

Pysäköinti henkilöautoille Kulman omalla P-paikalla tai tien varteen täyttömäen puolelle. Kuljetuskalustolla on lupa pysäköidä Ruduksen kentällä puomin jälkeen oikealla puolella. Ruduksen kasoihin ei saa ajaa/kävellä (Ruduksen ehdoton kielto). Ruduksen liikenteelle on jätettävä esteetön kulku.

Alueen reittikartan saat päivystäjältä, jaossa taas kartta jossa merkitty helpommat reitit. Kartan kopiointi/julkaisu on ehdottomasti kielletty. Reittien ulkopuolella ajo on ehdottomasti kielletty, rikkeestä seuraa ajokielto alueellla.

Nuotiotulet ovat kaikkien käytössä.

Kulmakorven osoite on Kulmakorventie, Espoo, N60°14,178, E024°33,457. Mikäli navi ei tunne Kulmakorventietä, kokeile osoitteeksi Kaitakorventie, Espoo.

Tervetuloa viettämään mukavaa ajopäivää

t. Kulmakorpi Off Road Park

samusuki 19.10.2012 19:55

jospa sitä suikkaa sais kunnostettuu ni vois tulla ajelee :)

Dago 19.10.2012 20:57

kyllähän sitä vois tulla ajelee.

heku80 20.10.2012 06:44

ilmo laitettu ku kerrankin osu vapaa viikonloppu ja ajot samaa aikaa

Pönde 22.10.2012 19:42

Tulossa!

samusuki 22.10.2012 22:27

eeipä onnistukkaan tuleminen :mad: mutta hyvää ajopäivää muille ;) ja kuvia paljon ihmisille :p

heku80 23.10.2012 14:29

toivottavasti ajot nyt onnistuis et olis tarpeeks osallistujia ku kerrankin pääsis

hitoy 23.10.2012 18:12

Kameran kanssa paikalle piiiiitkästä aikaan jos päivä käy toteen.

Rotta-Racing 23.10.2012 18:37

Varovainen ehkä paikanpäällä ilmo täältä :D
Suunnitelmat selvii perjantaina joten päivystäjälle lähtee viestii jos ja kun tulen..

ImacInnes 23.10.2012 19:26

Kulmakorpi Off Road Park!
 
JEgoNEERiin vaihdan huomenna uuden käsijarruvaijjerin ja ja laitan panssarin kiinni, niin sitten vois tulla rauhallisesti rikkomati ajelemaan takamaaston uuden reitin.
Ilmo läks juuri.

Hienoa säätäin lupailevat Lauantaille.
http://foreca.fi/Finland/Espoo/details/20121027

t. Ismo Ämmä

Kulmakorpi 23.10.2012 20:17

Lainaus:

Alkuperäinen kirjoittaja ImacInnes (Viesti 929611)
JEgoNEERiin vaihdan huomenna uuden käsijarruvaijjerin ja ja laitan panssarin kiinni, niin sitten vois tulla rauhallisesti rikkomati ajelemaan takamaaston uuden reitin.

t. Ismo Ämmä

Uutta reittiä ei ole vielä avattu, koska se ei ole vielä valmis, reittiryhmän tarkoitus on viimeistellä se tulevana lauantaina. Reitin avaamisesta tulee tieto heti kun se on ajankohtainen.

Ilmoittautumisia kaivataan vielä lisää jotta ajopäivä järjestetään

t. Kulmakorpi Off Road Park

WinChester 23.10.2012 21:13

Oli meininki tulla, mutta pihatyökiireet ennen lumia painaa viikonloppuna päälle. :(

Kulmakorpi 24.10.2012 21:15

Valitettavasti joudumme perumaan ajopäivän jo toistamiseen, ilmoittautumisia ei tullut kuin muutama, toivottavasti tämä ei ole laman aiheuttamaa vaan mieluummin ajomahdollisuuksien ylitarjonnan aiheuttamaa. Seuraava ajopäivä on kalenterin mukaan tarkoitus pitää 3.11. joten nyt ilmoittautumisia tulemaan jotta ajamaan päästäisiin

Peruutusta pahoitellen

Kulmakorpi Off Road Park

ImacInnes 24.10.2012 21:49

Kukmakorpi Off Road Park
 
Harmi.
No ompahan JEgoNEERi ainakin ehjä Worrycrossiin mentäessä;)!
t. Ismo Ämmä


Sivu luotu: 21:56 (GMT +2).