![]() |
toyota hilux ln46 korotus..?
tarkotus ois taas tulevan talven aikan siirtyä taas nelikkojen joukkooh niin oon aatelluh ostaah joko hiluxin ln46 tai ln65 nii kysymys oiski et onko kenelkää kokemust kannattaakoh noihi vanhoihi hiluxeihi pistää joka kulmaan pakkoi lisäks e30 farkku bemarin takajousiih.? pakan ja runko palkin väliih vai meneekö ihan hanuriks sen ajettavuus/joustot..:D Kun korkeekshan sen sillä sais nopeest ja kun sitä ei lasketa "korottamiseks":)
|
Ei.
En menis laittelee mitää lisäjousii pakkojen lisäks,tulee aika kauhee kivireki. Pitäs olla ihan pirun löysät ne kiertarit ja sittenki iskunvaimennus ei riitä vaan tulee semmoseks kenguruks. Paras systeemi on ku laittaa kunnolliset uudet pakat mitkä on sit sopivasti korottavat. Tietenki samal ku korottaa ni pidemmät iskarit.
|
Niin noo
Se on kyll et varmast vakio iskareist loppuu nahit heti et loppuu se ulos jousto mut tarkotus oiski sit ehtii pitemmät iskarit joka kulmaah..:) Nii no kyl kun raaskis uudet pakat ostaah tahtovat vaah olla aikas hintavat jos jokasen uusi puslineen päivineen..:) Pitää viel suunnitel ja mietiskel et viihtiiköh jousii pistää jos pistää nii pitää ehk ruvet ehtiih mahollisimma löysät taih sit uudet pakat ja pitemmät riiput:D
|
Tai sitten poistat lehtiä, ja laitat sitten ne kierteet kaveriksi?
Omassa on tällähetkellä kolme lehteä takana... |
Niin
sekin on kyllä yks vaihto ehto jos lehtiä ottais vähän pojes.. Tai sit pitää viel käydä vilkuileeh eri auton jousii et sattuis löytyyh vähän löysemmät jouset kun bemarin jouset ja jos ois jousen viimene kierros suhkot suora corollan jouset ois ainaki melko lullat et varmast ei jäykistyis kauheesti ajaa mutta jouset on niin lintat viimene kierros et ei mitään tolkkua.. Pakkoi ei ainakaa ihan heti tuuuh ostettuu uusii kun tuloo oleeh "kakkos" autona vois vähä halvemmal ratkasuil korottaa kun pakan vaihoil..:D
|
Sivu luotu: 08:53 (GMT +2). |