![]() |
Track lokin(kitkalukon) elvytys/kiristys?
Melkeen 300tkm takana, niin alkaa varmaan olemaan kaput. Eikös siellä oo jotkut kitkapalat, jotka kuluu aikaa myöten??? Onko vaikeita vaihtaa(meneekö kauan) entä onko osat kalliita ja mitä muuta sinne kannattaa vaihtaa? Mites tuo "kiristys" onnistuu? jotain ruuvia tiukemmalle tai fylliä väliin, vai? Kertokaas te ketkä ootte kitkalukkojen kanssa pelanneet. Itse en oo edes kantta avannu, joten kuvakin(räjäytys) olis kiva...:)
--Dodge ja Jeeppi ne yhteen soppii-- ....o_o_o_o ./| ,[_____], |¯¯¯L--O|||||||O ()_)¯()_) ¯¯¯ )_) Edit: korjattu hiukan ajatusta... Edited by - HEKULIINI on 22/04/2005 14:59:55 |
Ei, ei kovinkauvon, ei,ei kannata , ei, laitettu ylimääräinen levy, ei kannata laittaa maantieajoon.
JEEP OR H2 JEEP, because i`m poor |
Eli paskan kiillotusta...
--Dodge ja Jeeppi ne yhteen soppii-- ....o_o_o_o ./| ,[_____], |¯¯¯L--O|||||||O ()_)¯()_) ¯¯¯ )_) |
Mä tein yhteen tl:n semmoisen rosteriprikan ja se kiristi kyllä sitä ihan komeesti, mutta vaihtoehtona Jamantilla on hyllyssä mielestäni niitä kitkalevypaketteja.
http://www.petrisimolin.net/gallery/...JERKKU-ken.gif AMC 360 + TH400 + QT Future updates SOA - 35" - 6"+3" WAGO-Power off road on the rocks http://koti.mbnet.fi/off-road |
Löytyy....
Jeep Wagoneer Limited w/360V8 + TH-400 + Quadra-Trac !!!! Jeep Comanche p/u w/4.0 + Aisin Warner 4 + New Process 231 !!!! |
Uudet levyt + oikeat öljyt jos ajaa maantie ajoakin. Mutta kun ollaan laitettu lisälevy niin ei oikein tahdo liukkailla taipua risteyksissä:)
JEEP OR H2 JEEP, because i`m poor |
Sivu luotu: 23:44 (GMT +2). |