![]() |
AprillipŠivŠn liukastelut Kulmakorvessa 1.4.
Lauantaina 1.4. on jŠlleen mahdollisuus liukastella Kulmakorvessa klo 10.00 alkaen. Pakollinen ennakkoilmoittautuminen sŠhkšpostilla; hallitus@tapua.fi ja antti.karhu@inchcape.fi. viimeistŠŠn pe 31.3. mennessŠ. Jos mielii metsŠŠn ajelemaan niin paikalle on ilmaannuttava klo 12 mennessŠ. Viimetingan tulijoilla on oltava oma vinssi jollei halua heti ekaan kumpareeseen "kompastua" :-)
MP Note! This message was posted anonymously! |
Joko sieltä on muita poistumisreittejä kuin se kallionselkä?
Jos on, niin tulen testaamaan miten pikappi futaa talviseisonnan jäljiltä.. ..muistelisin että oli tarkoitus tehdä muutoksia rataan talven aikana? <h3>Just..</h3> |
Tulossa ollaan. Voipi tosiaan olla liukasta, jos plussakelissä mennään.
Just do it! |
Tulossa ollaan, jos saan lukot haettua ja asennettua siihen mennessä...
_____________________________ Toyota, created by nature. |
tullaan.
|
Pitäis tulla kans testaa pajeroa,,,,liukasta taitaa vaan olla.
|
Tulossa ollaan
|
Lainaus:
- p |
No on, mutta ei välttämättä ihan helppo sekään. Voi olla vinssille käyttöä;)
|
En tule lukot tulee vasta ens viikolla...
_____________________________ Toyota, created by nature. |
Mites ahdas reitti on? Mahtuuko liukastelemaan ilman että koko reitin puusto on lavalla? Kun ei viittis rikkoo ennen Talmaa..
<h3>Just..</h3> |
Mieli tekis tulla. Mutta Range hukkas jarrut. Panssarit pitäs heittää paikoilleen (nyt takaluukussa) ja paikata kuskin jalkatila sen verran että jalat pysys kuivana kostealla kelilläkin. Joten ei vielä mutta toivottavasti jo ensi kuussa.
Land Rover on sama maastoautoissa kuin Catepillar puskutraktoreissa Discovery 300 tdi, Range Rover 3,5 |
Kertokaas ny vielä tyhmälle notta mitä tuo lysti maksaa, ja mahtaako tuolla pärjätä lähestulkoon vakiopallerolla? :)
-Tein itse ja YRITIN säästää- |
Lainaus:
Voipi olla jotta heikosti vakioautolla liukkailla urilla etenee, mutta saa toki kokeilla jos haasteita etsii!! MP Note! This message was posted anonymously! |
pärjäähän siellä onhan siellä muitakin melkeen vakioita,maksut tapuan sivuilla kerrottu.
|
Jätetään ajelu toiseen kertaan, saapastellen ehkä vakoilen ton toisen reitin..
<h3>Just..</h3> |
Joo kaipa tuo reissu tarvii väliin jättää, ei nuo allterrainit oikein pidä tuolla sohjossa.. Katsotaan joskos joskus kesällä uskaltautuis..
-Tein itse ja YRITIN säästää- |
menossa ollaan
|
Vieläkö mahtuu matkaan mukaan? Ilmo tuli laitettuakin,mut pannaan tylsä kysymys kehiin eli missä ko. paikka on? Ämmässuon kaatiksen likellä etc.etc.?
In MUD we trust. |
Tanks!
In MUD we trust. |
Onhan kameroissa digivilmiä riittävästi, ja paristot ladattu?
Life sucks, then you die... |
nyt sitä mennään.
|
Kiitokset taas järjestäjille, oli taas vähän liukasta.
http://www.petrisimolin.net/gallery/...-IMG_2818s.jpg http://www.petrisimolin.net/gallery/...-IMG_2826s.jpg Tie poikki? http://www.petrisimolin.net/gallery/...-IMG_2831s.jpg t jussi & esa |
Mikähän se on että aina kun täällä ajellaan niin menee murros,jokin taika siinä on mutta semmostahan se tämä leikki on mutta kiva oli ajella,ens kerralla uusiks.
|
Olipas hauskaa,kiitokset kanssa autoilijoille hyvästä seurasta,ja järjestäjille.
|
Joo hauskaa oli.
|
Se onneton valoaivo joka viikon 13 puolenvŠlin aikoihin on ajellut Kulmakorven maastossa omin luvin omia aikojaan ilmoittautukoon pikinmiten allekirjoittaneelle. ONKO SINULLA TODELLAKIN OTSAA PILATA MUIDEN AJELUMAHDOLLISUUDET vai luuletko olevasi lain ja asetusten ulkopuolella!! Jos osaat perustella syyn ajeluusi saatamme ratkaista asian rauhanomaisesti, muutoin hoidamme sen polliisin kautta. Onneksi Lohja OY:n alueella on videovalvonta.
Jollei asia vapaaehtoisesti ratkea ja asianomainen ilmoittaudu seuraavaan harjoitustapahtumaan 23.4. mennessŠ saattaa koko tapahtuma peruuntua. Laillisia ajopaikkoja kun ei kovin paljoa ole niin annan niille jotka jatkossakin haluavat alueella ajella pienen "haasteen" kaivakaa syyllinen esiin niin ei tarvitse radikaaleihin toimiin ruveta. Muistutan ettŠ ajokielto perustuu maastoliikennelakiin joten ajelu muuna aikana on EHDOTTOMASTI KIELLETTY!!! Ajotapahtumia on kuitenkin kuluvallevuodelle jopa 16 kertaa!!! Huomautan ettŠ tŠmŠ EI OLE APRILLIPILAA VAAN SILKKAA FAKTAA JA OLEN TODELLAKIN VALMIS PERUMAAN AJOTAPAHTUMAT JOS TARVE VAATII !!!! Offiterveisin Mikko Perkko mperkko@welho.com puheenjohtaja 0400 447 317 TapUA www.tapua.fi Note! This message was posted anonymously! |
Ja tähän viittava kuva on siis tuossa mun viestissä "jäljet lumessa"
Tapsa - Women and cats will do as they please, and men and dogs should relax and get used to the idea - |
Kuvia Kulmakorvesta. Aika jännää oli tuo luikastelu.
Linkki: http://www.iisalo.com/photo/20060401/start.htm http://www.petrisimolin.net/gallery/...appe-kulma.jpg Just do it! |
Kiitoksia vaan meidänkin puolesta, oli vauhtia ja vaarallisia tilanteita ; ) Kyllähän tuo paherokin kulkeen metsässä aika naukeesti.
|
Lainaus:
Kiitos Tapsalle ja Jappelle kuvista. |
Pieni pätkä huonolaatusta videoo laitettu,nimi jäi videosta pois,kommenteissa lukee kulmakorpi.
|
Hullun tuurilla vedettiin taas. Erityisesti alku tuntui hankalalta ja siellä tulikin nojailtua raskaimmin kuusikkoon. Pitkällä autolla joutuu ottamaan mutkat aika tiukasti. Edestakaisin veivaamalla tietysti pääsee, mutta se on vähän luusaamista. Lisäjännää tuli sivuliuuista vinoilla,liukkailla kalliorinteillä. Ihme kyllä, pysyviä muodonmuutoksia ei näytä syntyneen ja ainoa tilapäinenkin oli paikaltaan poksahtanut truck cabin takakulmaikkuna, jonka sain kotona paikalleen ilman ihmeempiä kevätjuhlaliikkeitä.
Hyvän reissun kriteerinä pidän sitä, että sen aikana oppii jotain uutta. Tämän session uutuutena oli vinssaus. Renkaantäyttövehkeetkin tuli koeponnistettua menestyksellisesti. Lämmin kiitos järjestäjille. |
Ensinnäkin kiitokset järjestäjille hyvistä ajoista, vaikka jouduin lähtee aikaisemmin pois. On se hyvä että muiltakin kuin minulta hajoo jotain...=) Ajolinjat lipsu välillä, mutta hyvin se loppujen lopuksi tuli pidolla.
T: Risto Ps. Onko syyllisestä vielä mitään tietoa? Video kuvaa syyllisestä? Ne pyörät jotka ei vedä, niin ne jarruttaa... |
Sivu luotu: 02:45 (GMT +2). |