![]() |
Pelottaa ajaa huomenna töihin
Minnuu rupes pelottaa ajaa huomenna töihin ja takas kun katoin tuon Suomen surkein kuski ohjelman...Onko meillä oikeesti tuollaisia liikenteessä:eek:Mistä hitosta noi on saanu ajokortin:eek:
|
katsoin kanssa ja mietin ihan samaa:)voi herran jumala
|
Olisko poliisin velvollisuus ottaa kortti pois ja passittaa uudelleen autokouluun yleisen turvallisuuden nimissä ennen kuin tulee ruumiita? :confused:
|
Mietin ihan samaa että parasta viihdettä mitä telkkarista tulee!!! :D ...ja samalla tuli mieleen: ei saatana! Nää ajaa tuolla liikenteessä!
|
Olisko suuri osa "huonoista" ja hyvin vähän ajavista kuitenkin sellaisia jotka ajavat todella varovasti normiliikenteessä ja ongelmat ovat lähinnä peltipusuja/tientukkona olemisia tms?
Henk koht pidän vaarallisempina noita jotka luulevat olevansa Vatasia tai Kankkusia ja tiet ovat rallipolkuja tai kilparatoja. Taitaa tuossakin ohjelmassa olla sellaisiakin, en vaan ole yhtään tämän kauden jaksoa nähnyt kunnolla? Kauheita suorituksia kyllä... :O |
Lainaus:
|
Ajokortti on muutenkin vähän semmoinen kummallisuus kun sen saa, ja saa pitää aika olemattomilla näytöillä.
|
Lainaus:
Mutta täytyy tuolla juontajalla ja noilla muilla hyvät hermot olla. Itellä ainakin palas kiinni ku noistakin osalla ainoa mitä osaa tehä ni on huuttaa kurkku suorana. |
kaikilta niiltä otettiin kortti pois ekassa jaksossa ja saavat takasi sitämukaan ku todetaan, että ei aineksia surkeimmaks kuskiks, ja pahimmat saa/joutuu autokouluun takas. toisaalta osassa tapauksia pitäis yleisensyyttäjän tehdä tutkintapyyntö poliisille, että onko tapahtunu rikos kortin myöntäjälle, eli tutkinnon vastaanottajalle joka on inssin aikan istunu PELKÄÄJÄN paikalla:)
|
Miettikääs mikä ohjelman formaatti on
Jos ohjelmassa haetaan Suomen "huonointa" kuskia niin mitäs luulette jokaisen kuskin yrittävän :rolleyes: Yrittää tietty ajaa mahdollisimman surkeasti jotta pärjäis kisassa. Voittaja on se, joka parhaiten osaa näytellä täysin tumpeloa kuskia luontevasti :eek: Ei välttämättä kaikki ole sitä miltä ohjelmassa näyttää :D
|
Viime vuonnahan oli mukana joku asennevammainen agressiivinen kuski.jonka poistivat ohjelmasta kesken kaiken toivottomana tapauksena.
Edittiä: Korjataan sen verran että se olikin ensimmäisellä tuotantokaudella (2012) Tuollainen tuomio tuli: "Timo hylättiin sarjan viidennessä osassa, sillä ohjelman tuomariston mielestä ohjelmassa olevista tehtävistä ei ollut Timolle hyötyä. Timo hallitsi autoa hyvin, mutta toistuvan ylinopeudella ajamisen vuoksi tuomaristo kehotti Timoa ottamaan yhteyttä liikennepsykologiin" |
Ylinäyteltyä paskaa.
|
Yhden kisatuomarin näkemys asiasta
|
Meitä on moneen junaan. Kiittäkää onneanne yöunienne osalta, ettei ohjelman nimi ole vaikka "Suomen surkein (virolainen) rekkakuski". Mutta onneksi on se fakta, että tässä ohjelmassa edustetaan kuitenkin vain sitä 2% osuutta autoilijoista. Kuitenkin lähes joka päivä ihmiset pääsee perille ehjänä autoillaan.
|
Oli ohjelmaan päässy oikein kankaanpäästäkin väki. Ainoa vaa että muuttaneet 2010 tänne jyväskylästä,kun ei tää alkuperäiset huonoja kuskeja ole :D nainen joku taiteilija ja miehestä kerrottiin että musiikin alalla työskentelevä, eli työtön kitaranrämpyttäjä mikä kirjoittaa sitä läpihuutokappaletta jo viidettä vuotta..:cool:
|
Lainaus:
|
No eikai ny kukaan halua näytellä olevansa huono/vaarallinen kuski omalla nimellä ja naamalla, jonkun formula-matkan takia. Jos palkintona ois vaikka 50t€ niin sitten ehkä.
|
Sis formula matkan saa parhaiten kehittynyt kuljettaja joka selviää kaikkien osanottajien kesken. Viimiseks jäljelle jäänyt pääsee takas autokouluun niinkun viime kaudellakin. Enkä ma nyt tiedä tosta ylinäyttelystäkään jos vähänkään enempi ajelee päivisin tuol liikenteessä niin ei noi kovin kauas jää.
|
...monta vaaraa ompi eessä...
Entäs liikenteessä olevat humalassa/krapulassa ajavat, lisättynä huonosti näkevät ja kännykkää tms. räpläävät ajo taiturit.... :rolleyes:
|
Lainaus:
Emännälläkin yksi idiootti kaveri, joka ei osaa edes ajaa autoa jos ei ole puhelin korvalla. Heti pitää soittaa jollekin kun istuu autoon, ja jaaritella koko matka perille asti.:mad: |
Mulla on tähän lisättävänä vain yksi lause: "stop making stupid people famous"
|
Lainaus:
Mie kattelen yleensä telkkaria kännykästä jos on pitempi matka. ;) |
Mä olen ajanut autolla työkseni noin 20-vuotta, kelissä kuin kelissä ja kun olen siinä sivussa seurannut liikennettä ja muita kuskeja, niin kyl noi vanhukset on aika iso ongelma siellä seassa.
+60 ikäsille sais olla omat hidasajokaistat :) |
olisko turvallisinta katella oikopolut työmatkalle...suorinta tietä metsien läpi. ei tule "surkeita kuskeja" vastaan :D
|
Tänään taidettiin puolilta päivin kuvata sarjan jaksoa Tampereella. Ensin kuski lähti valoista punaisia päin ja sen jälkeen ei varmaan edes tiennut minne on mennossa, kun rampille kääntyvältä kaistalta piti mennäkin suoraan... Onneks en nähnyt kuskia ettei tule lisää ennakkoluuloja...
|
Oon ollu jo vuosia sitä mieltä että suomen autokouluopettajille ja varsinkin tutkintojen vastaanottajille pitäs antaa oikeus määrätä ihmisiä tarpeen vaatiessa ikuiseen ajokortin opiskelukieltoon eli että mittään kitkavippainta teknisempää ei sais ajella.
|
Lainaus:
|
Lainaus:
Kisaamaan vois hakea kaikki itsensä keskivertoa parempana kuskina pitävät ajokortinhaltijat,eli kaikki:D Samantyylisiä tehtäviä,mut kelloa vastaan. Lisäks aikasakkoa keilakosketuksista yms. virheistä. Vois olla huomattavasti kiinnostavampi ku nykyinen versio. |
Lainaus:
|
Lainaus:
|
Lainaus:
|
Lainaus:
|
Tää on jo olemassa nimellä SM-taitoajokisa
Lainaus:
|
Miten tuo Anna on voinut saada ajokortin?
|
Lainaus:
Ja koska Anna on jollain erikoisen perverssillä tavalla niiiin ihana, nii oli pakko kattoo toi taskuparkkitehtävä, ja lopputuloshan on ihan selvä, se tarttis maasturin että voi ajella kanttareitten yli huoleti ja työnnellä karjapuskurilla lisää tilaa:D Siis ihan oikeesti mistähän tollasen muijan sais? Oma eukko on kyllä vissiin liian hyvä ajamaan, ei mitään jännitystä. Mut tollasen daamin kyydissä olis kyllä varmaan melkosen antoisaa olla, jos vaan rauhottavia sais vaikka ensin. |
Katoin just ton parkkitaloepisodin missä tää Anna runnoo menemään aika haipakkaa. Tuomaristo säpsyy nurkissa ja juoksentelee pakoon. Se keilanväistökoe+jarrutus oli kanssa todella viihdyttävää katseltavaa!
Jos tuommoselle antais ison maasturin palkkipuskureilla niin suattais olla aikamoinen tuhoreitti missä sitten ajelisikin.... Kai tuollaisessa kyydissä turtuisi jatkuvaan kauhuun ja muuttuisi maailmankatsomukseltaan fatalistiksi, katselisi tyynenä edessä ja takana tapahtuvaa tuhoa ja ajattelisi että kuolema tulee jos on tullakseen...:) |
Älä ny Vartiainen viitti hei:D
Sanohan se Anna ittekki siitä pujottelusta et olis voinu olla pahempaakin (joo ehkä jos auto olis kaatunu) ja aivan käsinkosketeltavan riemukas oli tunnelma kun tuomarit veti pitkää tikkua kumpi pääsee kyytiin. Mä koitan ny kattoo ton parkkihallijakson seuraavaks vaikka jo nyt etukäteen hirvittää. |
Kannattaa kyllä katsoa.:D Nauroin niin perkeleesti kun muija laskee tyyliin 40km/h sinne kaposeen halliin sisään. Enkä ole kyllä ennen nähny että betoniporsas tuolla tavoin lentäis.:D
|
Kytkin otti pikku kuumat siinä kiikkuramppi tehtävässä.. Huimaa touhua:D
|
Voiko tätä katsoa netistä jostain, kun ei ole televisiolähetyksien vastaanottamiseen tarvittavaa laitteistoa ollut enään vuosiin?
|
Lainaus:
Tuolta mäkin sitä katton ku muija ei suostu sitä kattoo telkkarista ni mä joudun kattoo läppärillä:D |
tuosta testaamaan... Mulla oli kaks virhettä, ja ei korttia enään myönnettäis...:eek::cool::D:D:D
No, eihän sitä kortilla ajeta...:rolleyes::rolleyes::D:D:D:D:D http://www.iltasanomat.fi/autot/art-1288670914873.html |
Ei myönnettäs ei.. kaks virhettä miullakii :D:rolleyes:
|
Suosittelivat viemään kortin takaisin konttorille... ei kerinnyt kuvat aueta ennen kuin aika loppui.. ei pitäs tehdä puhelimella noita testejä!! Kalja vitutukseen!!! :)
|
Lainaus:
|
Empä oo tota Suomen surkein kuski ohjelmaa tullu ikänä kattoneeks mut nytpä kattelin Katsomossa ton finaalijakson.... ei hyvänen aika, ja näillekkö vielä myönnetään ajokortti :D
"Ajokortti tuli muropaketissa" saa ihan uuden merkityksen tämän jälkeen. Hauskana lisänä tuossa ohjelmassa olis semmonen vanha mummu/pappa joka kunnolla revittää konetta :D |
Sivu luotu: 23:26 (GMT +2). |