![]() |
M.O.C Race Anttolassa 17.11.2012 muutettu ajopäiväksi
No niin vähäisestä kiinnostuksesta johtuen muutetaan tämä pelkäksi ajopäiväksi jossa voi myös käydä kokeilemassa kiihdytys rataa.:rolleyes:
Eli safarointia/kiihdyttelyä tiedossa, crossia ei.;) Aikataulu alustavasti: Vapaata ajelua 9.00 alkaen, kiihdyttelyä jossain välissä Ja ne hinnat 20e. Ilmoittautumiset ja kyselyt: Akille 0505605741 aki.pyykkipoika@gmail.com Tai minulle 0407153319 anttiasikainen@hotmail.com |
Kiihdytyksessä on plussaa että auto osaa lentää :D
http://forums.offipalsta.com/picture...ctureid=109990 |
1 Liiteet
Officrossia ŠEila Kaartinen :p
|
muistoja kesältä....
|
No niin ja kisoja varten olisi talkoo/safareita tiedossa, eli ekaks talkoo hommia vaikka 9.00-14.00 noin ja sen jälkeen safaria, ja ketkä osallistuu talkoisiin myös kerhon ulkopuolelta saapi safaroida ilmaiseksi, muuten safari sen 10e.:D
Ja näitähän olisi tarjolla 15.9 ja 29.9 molempina päivinä alotellaan siinä 9.00 aikoihin ja moottorisahoja mukaan jos sellaisia omistaa.;) |
Kilpailut oli viimeksi oikein loistavat, samoin kaikki muutkin järjestelyt palkintoja myöten, joten samoilla linjoilla mennään varmasti nytkin.
Tehdäänkö diili, me tullaan paikalle jos te tulette meidän seuraaviin kisoihin? ;) |
Lainaus:
|
Sitten näin tehdään. Täytyy tuota apparia alkaa puhuttamaan, se pakkaa olemaan melko työllistetty mutta nyt olisi ainakin riittävästi varoitusaikaa.
|
Lainaus:
|
Ja taas olis sitten tiedossa ensi lauantaina talkoo safaria kaikille innokkaille.
Alotus perinteisesti siinä 9.00 maissa;) |
talkoot
4 Liiteet
kiihytys rata
|
Tänne mie tuun ehdottomasti, on ainutlaatuinen tilaisuus munata ittensä kaks kertaa vuodessa samassa paikassa... ottaen huomioon että tuo rangen rämä on vaan jossain kuosissa oman crossin jäliltä:D:D:
|
Katoppas....siellähän on taas panostettu radan rakentamiseen. Täytyykin merkata kalenteriin päivämäärä....jospa ilmaantuis paikalle.
|
Trikkikuvia kiihdytydradalta, vai miten se näyttää noin kuivalta?;)
|
Lainaus:
|
1 Liiteet
Kyllä sitä "kosteetakin" vielä löytyy... Tohonkin kohtaan tais kesällä istahtaa aika tiukkaan yks Sienestäjä Susukillaan ja oli siinä vissii kerhon lentäväpaholainenkin pikkasen pinteessä :D
|
Lainaus:
Mudassa ajohan on hienoa ja näyttävää, jos sitä rapaa on sen verran, että siitä pääsee vauhdikkaasti läpi, kuten kesällä oli. Pitäski varmaan kaivella kuvatut videot kesän tiimellyksestä ja latailla tuubiin, jos jotakuta kiinnostaa? Vinssaaminen ei ainakaan henkilökohtaisesti näytä mitenkään vauhdikkaalta:rolleyes: PS: Taas kerran vihjasin Tuukalle, että olisko Race Linda lähdössä tuonne isoilla kauhoilla ruopasemaan.....kuulemma vois jopa harkita;) |
Lainaus:
Mutta kysymyksenä haluamme heittää saman kuin Worryynkin, eli onko rata ajettavissa vinssittömällä autolla? Vai onko vinssittömät vain kilpailunjärjestäjille ikäviä autettavia? Toivottavasti on mahdollisuus kosteikon kiertämiseen vaikka ajoa sitten tulisi enemmänkin. :rolleyes: (Niin ei nuo kosteikot Krossia haittaa mutta tuota toista ehkä. :confused:) |
Lainaus:
|
Älkää peljätkö tuolle kohdalle tuli noin metri täytemaata eli ei siihen ainaskaan ihan vähästä uppoa.
Kiihdytyksen selviää ainaskin ilman vinssiä mutta crossista en sitten tiiä miten rata kestää.:rolleyes: |
Lainaus:
Laittelen ilmoja sähköpostiin jossain vaiheessa. :) |
Ja taas olis sitten talkoota tarjolla eli sunnuntaina 28.10 klo 9.00 kaikki paikalle.
Aiheena olisi risu ja polttopuu savottaa;) |
Ja tännekkin voisi pikku hiljaa alkaa ilmoittautumaan.:rolleyes:
|
Lainaus:
Vai onks suunnitelmat muuttunu kisojen peruuntumisen:mad: vuoksi? |
Lainaus:
|
Lainaus:
T etäjäsen Rohmo |
Juupas juu... Näillä näkymin Susuki ja Toyota HDJ ilmottautuu 17.11 LA aamuna Safarointi puuhiin..Tutun Suki suki trailerilla ja Tojo ajaen.
NS: Anttolassa Soramontulla ilmottautuminen? |
Juu näillähän myö taas mennään eli ilmoittautuminen paikan päällä, katotaan sitä aika taulutusta sitten siellä, varmaan aamusta kiihyttelyt kun on vielä valosaa.:rolleyes:
|
Tulkaahan nauttimaan isolla(tai sitten vähän pienemmälläkin) porukalla mukavasta ajopäivästä ja uusitusta kiihdytys radasta.Makkaran paisto tulet pidetään päällä koko päivän.
|
Tulossa ollaan ulkoiluttamaan Naaperoa
|
tulossa ollaan jos ei yllätyksiä satu matkalle :)
|
Ajoalueelle joutuu tulemaan toista reittiä. Anttolantieltä (tie62), käännytään Kokkosenlahdentielle (n.2-3km). Jonkajälkeen vasemmalle Kääriäläntie (n.500m). Jonkajälkeen käännytään oikealle Harjakankaantielle. Tien päästä löytyy isokasa iloisia ja reippaita offareita :)
|
Onko siis perinteinen reitti poikki kokonaan?
|
Juu toi perinteinen kulkureitti on suljettu meistä riippumattomista syistä.
|
Lopullisesti vai väliaikaisesti?
|
missä siis???
mites sinne siis ajetaan?
laitatteko tienvarteen kylttejä että osutaan paikalle... :D |
Tuosta pari viestiä ylempää löytyy ajo-ohjeet...
Eli siis mikkelistä anttolan suuntaan reilu 20km (kt62) ja suuren mäen alla vasemmalle kyltissä lukee kokkosenlahti. Sitä tietä 2-3km ja mäen päältä käänty taas vasemmalle kääriäläntie. Sinne siis. Tietä eteenpäin ja tulet käytännössä t-risteykseen, josta käännyt oikealle harjakankaantielle. Tien päästä löytyy ajoalueemme. |
pysytään vanhassa suunnitelmassa
|
epävirallisten ajeluiden viralliset tulokset :D
1. MOC/arska 48,1 sek 2. MOC/sami 49,1 sek 3. MOC/jukka 50,6 sek 4. MOC/naapero 54,4 sek 5. MOC/janne 54,9 sek 6. BJ nro.6 55,1 sek 7. MOC/kimmo 55,9 sek 8. MOC/jere 58,1 sek 9. nro.1 1.01,9 sek 10. MOC/jesse 1.02,3 sek kivaa oli ja taas nähtiin komeita loikkia. hieno päivä. KIITOS OSALLISTUNEILLE!!!! |
Team Naapero kiitää mukavasta ajopäivästä. Nyt on toi kiihytyskin kokeiltu ja saatu toi "linja-auto" jopa hyppäämäänkin. Safarilla tuli taas noita rengas ongelmia. Oiskohan hommattava ne petlokit? Mutta suuri kiitos paikalle tulleelle pelastuspartiolle.
|
Lainaus:
|
Temmi tiimin edustaja kiittää kivasta harrastelu päivästä, ja olihan niitä pieniä haasteitakii matkalla taas :)))
|
Lainaus:
PEMASI,PEMASI,PEEEEMAAAASI:D:D;):p:rolleyes::rolle yes::eek::cool: |
Kyllä tuolla Anttolassa on aina hauska käydä, mutta on siellä kyllä tähän aikaan vuodesta ihan liian kylmä käydä uimassa HHHRRRR!!!KALIKALI!!
|
Lainaus:
|
Lainaus:
siis MOC MOC MOC :D :D :D |
kiitoksia vaan kovasti M.O.C poppoolle loistavista maastoista ja muutenkin kivasta päivästä.
spesial kiitos koukkulavan opetushetkestä;) ja kuvatuksia saa laittaa jos joku otti, varsinki sen jeepin loikista... |
Lainaus:
|
Hieno tapahtuma! Kiitos kaikille :D
Pieni pätkä lennokkaasta menosta kiihdytysradalla http://www.youtube.com/watch?v=2C_an...ature=youtu.be |
Nyt löytyy videopätkää PeMasin youtubesta.
|
Sivu luotu: 18:10 (GMT +2). |