View Full Version : Euro 1 supply - kokemuksia???
Super_Select
25.01.2012, 17:01
Eli onko kukaan tilannut ikinä mitään ko. lafkasta? tuleeko sieltä ikinä mitään kotio asti...vai onko "huijausta"...?
Olis vaan tarjolla kaikkea kivaa auto-krääsää halvalla :D
Lokakuusta asti ollu xenonit tilauksessa. Eivät vastaa sählöposteihin, eli empä tilaa enää mitään.
Pari vuotta sitten tilasin jotain hid sarjoja... Tavarat kyllä tuli, mutta huomattavan pitkä toimitusaika. Huonosti sai asiakaspalvelun kiinni yms...
Super_Select
26.01.2012, 12:08
Eli kannattaa unohtaa tilaaminen?
Piiiiiiiiiiitkät toimitusajat kyllä mutta tavarat on tullu mitä tilannu olen. Mites sit tää e-ville??? Ei mitää hajua ko putiikista mut kaikkea kivaa sielläkin :)
Yks kerta kusettaja firmoja riittää mulle vaikka vain 38€ menikin..
HiluxMan
27.01.2012, 05:47
Piiiiiiiiiiitkät toimitusajat kyllä mutta tavarat on tullu mitä tilannu olen. Mites sit tää e-ville??? Ei mitää hajua ko putiikista mut kaikkea kivaa sielläkin :)
Yks kerta kusettaja firmoja riittää mulle vaikka vain 38€ menikin..
Ainakin itselle tuolta e-villestä tavarat tuli.
Ainakin itselle tuolta e-villestä tavarat tuli.
NIIN siis multa "meni" rahat elektroni.fi firmalle.... ettei tule epäselvyyksiä mistä firmasta kyse!
Nostokurki
27.01.2012, 08:48
Mites sit tää e-ville???
Muutaman vuoden ajan jo tilaillut sieltä tavaraa. ASPA vastaa suomeksi mutta kestää aina päivän, ja tavaran tulo ottaa noin kuukauden järjestään. Mutta tavara tulee varmasti, ja takuuasiat toimii jos niille on tarvetta. :)
Soittimen tuolta tilailin ja paskanahan se oli saapuessaan. Nyt kulunut ekasta reklamaatiosta reilu kuukausi, eikä mitään ole vastattu. En osta tuolta enää mitään. Kolme kertaa olen ollut tuloksetta yhteydessä.
Tilailin parivuotta takaperin muutamat xenonit. Meni 3 kuukautta eikä kuulunut mitään, 3 kertaa lähestyin puljua sähköpostitse, ikinä en vastausta saanut, viimeisessä kerroin tekeväni rikosilmootuksen jos ei ala tavaroita kuulua, tästä kesti alle viikko kun tavarat tulivat, oli hauska nähdä kuinka paketin lähdettyä kiinasta se tuli n3 päivässä ensetin kyydillä omaan sijaintiini. Älkää tilailko.
Gegguli86
24.01.2014, 16:33
Tilasin kans xenon sarjan ja n.2kk odottamisen jälkeen tuli tullista lappu että tavarat on siellä.. lähin niitä tullista hakeen niin lisälaskua tuli muistaakseni 45e eli 100w muutossarjalle tuli hintaa n.150e
Paska paikka.
Fruehauf-CJ
24.01.2014, 17:42
http://forums.offipalsta.com/showthread.php?t=93940
Otin Euro1supplyyn useaan otteeseen yhteyttä asiassani, lopulta tein heille ehdotuksen!
"Te lähetätte minun rahat takaisin tai toimitatte tavaran.
Jos teistä ei kuulu määräaikaan (perjantaihin 30.3.2012) mennessa, niin käyn poliisiasemalla (viikolla 14) ja teen tutkintapyynnön ja/tai nettipetos ilmoituksen. (Mikä se toimintaan johtava termi nyt onkaan?)"
2-3 viikkoa ilmoituksen jättämisen jälkeen tuote tuli!
Eli.
Kiitokset lappeenrannan poliisilaitokselle joku taisi ottaa yhteyttä euro1supply - yritykseen :)
Sivumennen sanoen en aio kokeilla onko toimitusvarmuus lisääntynyt, enkä omien kokemusteni perusteella suosittele.