View Full Version : 20.8
Jokainen jolla suu nappasee ja liipasinsormea kutkuttaa, nostaa kättä ja huutaa hep!
unclesam
18.08.2011, 21:54
_o/ HEP!!!
Ei nappase suussa, eikä tuota sormeakaan syyhytä. Mutta metsälle menen ja katsotaan tuleeko saalista :)
Suussa ei nappaa, mutta metille tänään lähetään. Kunhan tässä käy eka peuroille hakemassa evästä.
Remotecontrol
20.08.2011, 08:51
pari tuntia pari tuntia ni saa ohi ammuttua lihaa tuoda kotiin :)
Kuinkas meni? Tuliko liitureita ja roikkoperseitä?:D
Pari päivää kännissä ja 1 heinäri, aika helvetin huonosti sattu kohalle.
2 saatiin talteen ja 2 katosi kaislaan, pitäs se erkeleen koiruus olla :(
metsienmies
22.08.2011, 09:27
HEP: Meidän pienellä porukalla saatiin ammuttua 15 sinisorsaa josta kaikille riitti reilusti syötävää... Hyvää oli sipulisessa kermakastikeessa... ;)
JOoo.. hyvin meni.. Ajettiin saareen varmaan kaks viikkoa tavaroita.. Oli teltasta lehtien riippumattoon ja jyviä syötettiin 100e edestä... Päivä siel meni ja 6 henkilöllä yhteensä 1 tavi.. Eiiii varmaan ketuta eii.. :mad:
joko jäniskausi avattu ? :confused:
metsienmies
02.09.2011, 07:18
Mut ajokki koiruus oli tullu häkistä läpi kun olimme eilen aamuna töissä... :mad: oli purru 2x4 parrun poikki :mad: :mad: ja ovi kanssa suht säpäleinä... :mad: :eek: ei vissiin tykänny häkki komennuksesta pitkän kesän jälkeen... aamulla makasi onnellisena sohvalla.. ei korvaansa lotkauttanu kun läksin aherrus paikalle... olkoon nyt sit sisällä mokoma rontti... :rolleyes: :)
vajaan tunnin ajokki vei pupua tänään,
seisojan penikka (10kk) oli vähän ihmeissään kun 5 teertä siivitti paristä metristä joka suuntaan:D mutta pysy paikallaan.
loppu päivästä vielä pyyllä hyvin onnistunut suoritus.
eli suht onnistunut eka päivä, huomena jatkuu...
patroltd
02.09.2011, 19:28
Vielä oli vanha suomenajokoira voimissaan, vartti siitä kun autosta pois päästettiin alkoi ajo ja parinkymmenen minuutin päästä oli pupu nurin. Hyvä kauden avaus näin illalla.
Täälläpäin on ainakin rusakoita todella hyvin tänä vuonna.