PDA

View Full Version : Cd-boxi


28.04.2003, 07:25
Kertokaas taas tietävämmät, että saako -90 orkkissoittimeen liitettyä cd-boxin? Kasettisoitin ei toimi ja cd-soitin rätisee vanhuuttaan. Jospa boxi auttaisi??
Tuleeko muita parannusehdotuksia mieleen???

Note! This message was posted anonymously!

29.04.2003, 07:00
Olen kuullut cd-boxin versiosta joka on liitettävissä kaikenlaisiin radioihin. Kytketään anteenijohtoon ja radion yksi pikavalinta viritetään vastaanottamaan tuon boxin lähettämää kanavaa. Ainakin Tampereen Metro-Auto välitti laitteita taannoin hintaluokassa 250 - 300 eur.

Jari

Note! This message was posted anonymously!

29.04.2003, 11:03
Jos ajattelit pitää auton pidempään, laitata uudet stereot, boxi, vahvistin ja kaiuttimet.. Voin sanoa, että alkuperäis soitinta et enään kaipaa.


Note! This message was posted anonymously!

01.05.2003, 20:23
Minä olen taas sitä mieltä että kunnon urheiluautossa pitää pitää kaikki alkuperäisenä. Eli korjaa vanhat stereot jossain. Olen nähnyt jotain kamalia virityksiä jälkeenpäin asennetuista stereoista vanhaan autoon.

Note! This message was posted anonymously!

01.05.2003, 22:08
Niinpä , sanoisin että delco-bosea ei voita äänen laadussa helposti on nääs tullu kokeiltua kaikki kikat tossa stereo hommas ja nyt on rempatut boset kii.

Note! This message was posted anonymously!