View Full Version : Myyty Dana 30 etuakselin osia.
Low pinion akseliputki 50 euroa.
4.88 välitys 50 euroa
Jarrulevyjä, jarrusatuloita, kääntöpäitä...
Luumäeltä. 0
Eiks kenellekään kelpaa Japen entinen akseli, jolla ei ole Cherokeen alla ajeltu kuin jokunen tunti talvieksyssä.
Pari kiinnostunutta, mutta edelleen akseli viemässä tilaa tallissa.
Taas joutui eilen siirtelemään tätäkin pois edestä. Vaihdossa kelpaa järkevästi hinnoiteltu high pinion D44 jossa murikka kuskin puolella. Tuollainenhan löytyy esimerkiksi Fuck Broncosta. Sisuskaluja en akselista tarvitse.
Kulkeutuisi huomenna välillä Taavetti-Elimäki-Espoo-Lahti-Taavetti.
Osta pois ja asenna vaikka Pajeron keulalle.
Haloo Jeeppiharrastajat!!! Pari sataa lisää niin saat mukaan uuden Dana 35 välityksen taka-akseliin.
piippu79
10.01.2011, 19:42
oisko sulla korotus jousia ja tukivarsia ylimääräsiä ja kyllä akseliki kiinnostaa kuhan saa rahan paskaa jostai.
oisko sulla korotus jousia ja tukivarsia ylimääräsiä ja kyllä akseliki kiinnostaa kuhan saa rahan paskaa jostai.
Ei ole vielä korotusosia jouten. Just kattelin että mistä tilais XJ 5,5" korottavat etujouset. Ei muuta ku eurot jonoon ja ostat tästä valmiin akselin.
NYT
650e koko akseli
tai
350e lukko + laakerit. MYYTY
100e välitys + pinionin laakerit. 200 euroa lisää ja saa mukaan uuden D35 välityksen taka-akseliin
150e vetoakselit isoilla ristikoilla. MYYTY
50e Warn kopansuoja. MYYTY
20e hienot punaset rasvattavat vetarin suojat. MYYTY
50e loppuakseli sitten kun yllä olevat on mennyt
piippu79
23.01.2011, 14:25
vaihda 2,2 l 626 stv matsdaan ei kilvissä mutta ehjä auto ja 7 rekisteröity
vaihda 2,2 l 626 stv matsdaan ei kilvissä mutta ehjä auto ja 7 rekisteröity
Pitäis ensin ostaa peltoa kun pihaan ei enää mahdu enemmän paskaa :)
Tämäkin olis vielä. Avasin perän ja selvisi että lukkoa kasassa pitävät ruuvit oli poikki. Uudet ruuvit hankittu ja neljä kuudesta olis sen kuin kiertää paikalleen, mutta kaksi nysää joutuu kaivamaan pois. Laitan akselin kuntoon jos joku haluaa sen kokonaisena ostaa, mutta jos menee paloina niin lukon osatja saa suorittaa askareen.
Loput satasella ja mukaan vielä toiset kääntöpäät.
Nämä alkais oikeasti joutaa pois tallista pyörimästä.
D30 osiakin olis vielä. Vetarit myyty loppuun.
Vaihdossa kelpaa olut laatikoittain tai tölkeittäin.