PDA

View Full Version : 29.05.2010 RADALLE.COM Megatapahtuma Turku, Artukainen


JouniN
22.04.2010, 17:34
Turun Artukaisissa järjestetään jälleen kerran RADALLE.COM Megatapahtuma johon myös offikansa on tervetullut mukaan. Vaikka tapahtuma onkin pääasiassa "tuning" tapahtuma niin järjestäjä haluaa toivottaa tervetulleeksi myös kaikki offiharrastajat.

Lisätietoja tulossa osoitteeseen: www.radalle.com (http://www.radalle.com)

PS. Isojen lintujen mukaan tapahtumaan on tulossa myös jonkinlainen offinäytös. ;)

espen 66
26.05.2010, 15:49
Turun Artukaisissa järjestetään jälleen kerran RADALLE.COM Megatapahtuma johon myös offikansa on tervetullut mukaan. Vaikka tapahtuma onkin pääasiassa "tuning" tapahtuma niin järjestäjä haluaa toivottaa tervetulleeksi myös kaikki offiharrastajat.

Lisätietoja tulossa osoitteeseen: www.radalle.com (http://www.radalle.com)

PS. Isojen lintujen mukaan tapahtumaan on tulossa myös jonkinlainen offinäytös. ;)

Nyt mukaan katsomaan off roud näytöstä. Lipuista alennusta offi porukoille. Lisää infoa:http://www.radalle.com/uutiset/?cmd=uutinen&id=376 , ::)

-B-
26.05.2010, 21:23
Turun Artukaisissa on moottoriurheilutapatuma jossa myös OffRoad on edustettuna. OffRoadin näytösajo järjestetään. MRT:n ja MMR: toimesta. Edustamassa on jäseniä muistakin seuroista. Alennettuja pääsylippuja saa ostaa ennakkoon osoitteesta http://www.lipputoimisto.fi/TilaisuusPublic.aspx?id=3542
ja käyttämällä kampanjakoodia "offroad".
Tapahtuma sisältää lisäksi mm.: Katukiihdytystä, Driftingiä, Katuautosprinttiä, Moottoripyörien temppuilualue, kuvankauniit RADALLE.com BABESit, Tuning&Styling . Lisätietoa osoitteessa: http://www.radalle.com/

Hippo
29.05.2010, 18:42
Jaahas mitäs paikallaolijat pitivät radasta? Muuten mukava päivä vesisade olis voinut pysyä poissa!!!! Tulipahan sitten otettua HYBRIDI HIPPOLLA ensi ajelut ja hyvinpähän näytti toimivan vaikka moottori ihan aloitus säädöissä ;) niin ja tuli sit heti ottettua luulot pois ja EKA KAATO!

Toivottavasti piditte aikaan saannoksistamme! Minulla ainakin oli hauskaa rakennella rataa eilen ja kiitokset apureille!

Hippo kiittää ja kumartaa RADALLE.COM NÄYTTÄVIN AUTO POKAALI HYLLYN PÄÄLLÄ :) :) :)

JouniN
29.05.2010, 19:15
Kiitos vaan kaikille jotka tuli paikaikalle ihan omasta puolestani. Oli kiva saada vähän toisen laista oheisohjelmaa. Harmi kun sää ei ollut oikein suosiollinen ja yleisöä vähän. Jos sää olisi ollut samanlainen kuin aikaisempina vuosina niin väkeä olisi ollut aivan erilailla. :) Kuvia on tulossa kunhan saan ne muokattua ja ladattua nettiin. :) Mukava kuulla että offaritkin saivat jonkun palkinnon. :D

Voin vain toivoa että kaikki menee hyvin ja hommalle saadaan jatkoa. :) Ainakin sitä vähää yleisöä homma tuntui kiinnostavan, joka paikalle oli saapunut.

Ensi vuonna uudestaa......viimesitään.

bluevan
29.05.2010, 19:21
Joo Artukaisissa tuli käytyä ja hybridiä ihmeteltyä.
Sää muuttui senverran kosteaksi jotta ei jaksettu odottaa iltapäivän ajonäytöstä ja kaadosta myöhästyttiin.

sos
29.05.2010, 19:37
kuvia?

Jare
29.05.2010, 19:44
Kuvia!!! Hybridi Hippo oli kuulemma kaatanu....olisko videota tuosta??

RJCOBRA
29.05.2010, 20:08
ei hypriri hippo ollu ainut ko kaatus eli jyrki kans kellautti RJ Snaken kylelleeneli on sit jyrkil se ensmäine kaato sit takana.

trouble
29.05.2010, 20:42
Pari kuvaa..

JouniN
30.05.2010, 11:42
Noniin nytten olisi ensimmäiset kuvat valmiina netissä. :) Jos joku ihmettelee kuvien rakeisuutta niin se on täysin hölmön kuvaajan syytä joka ei muistanut tarkistaa kameransa asetuksia ennen kuvaamisen aloittamista.....:o

http://jouni.pictures.fi/kuvat/RADALLE.COM+kausi+2010/29.05.2010+Megatapahtuma%2C+Artukainen/Kansio+1/

sos
30.05.2010, 12:26
ymmärsinkö kuvista oikein ni hippo yritti driftata ja sit kaatu? ku näytti tasaselta tuo ympäristö

JouniN
30.05.2010, 12:39
En nyt oikein muista kun olin huonosti sijoittautunu. Näin vaan että joku kellahti ja käännyin heti kuvaamaan. :D

rasavil
30.05.2010, 17:17
tossahan näkyy se ku appari putos kyydistä. vai miten se oli ?
katsokaa caliber sxt kuvat keltainen suzuki / blondi

tare
30.05.2010, 17:23
tossahan näkyy se ku appari putos kyydistä. vai miten se oli ?


HÄ? putosko appari kyytistä?:eek:

siis lajiesittely tilaisuus eikä ollu vyöt kiinni:mad:

AAPEEE
30.05.2010, 17:37
HÄ? putosko appari kyytistä?:eek:

siis lajiesittely tilaisuus eikä ollu vyöt kiinni:mad:

Täh olikohan sil ees ketää kyyis ???? Tasasella joo kaatus...

JouniN
30.05.2010, 17:37
Nyt olis taas lisää kuvia valmiina. :)

http://jouni.pictures.fi/kuvat/RADALLE.COM+kausi+2010/29.05.2010+Megatapahtuma%2C+Artukainen/Kansio+2/

Byrocrat
30.05.2010, 17:42
HÄ? putosko appari kyytistä?:eek:
siis lajiesittely tilaisuus eikä ollu vyöt kiinni:mad:
Niinpä näyttää pudonneen eikä ollut kypärääkään :D

Jare
30.05.2010, 18:45
Täh olikohan sil ees ketää kyyis ???? Tasasella joo kaatus...


AaPelinkii autosta löytyny joku heikko kohta?? Raidetanko, sylinteri, ohjausvarsi?

panzer
30.05.2010, 18:57
Mistä noin notkoselkäisiä blondeja löytää!!:D

AAPEEE
30.05.2010, 20:11
AaPelinkii autosta löytyny joku heikko kohta?? Raidetanko, sylinteri, ohjausvarsi?

Joo sylinterin päästä pultti poikki

JouniN
30.05.2010, 20:18
Noniin nyt on vikatkin kuvat nettissä. :) Siis se kansio 3 :)

http://jouni.pictures.fi/kuvat/RADALLE.COM%20kausi%202010/29.05.2010%20Megatapahtuma,%20Artukainen/

Ai niin jos joku ihmettelee kuvien arvoja tai rakeisuutta niin kyse oli inhimillisestä erhedyksestä. Enemmän aiheesta alla olevasta linkistä. Tarkemmin sanottuna viimeisestä kappaleesta.

http://jouninvalokuvausblogi.blogspot.com/2010/05/29052010-radallecom-megatapahtuma.html

Hippo
31.05.2010, 14:57
tossahan näkyy se ku appari putos kyydistä. vai miten se oli ?
katsokaa caliber sxt kuvat keltainen suzuki / blondi

Ja minä kun just lähdin pääoven eteen keräämään porukkaa!! et löytäisivät sinne peränurkkaan.... MUN BABE KUVAUKSET MENI IHAN OHI SUUN :( Doh täytyy varmaan ottaa sponsoreille kiitos kuvat TILAUSTYÖNÄ ;) Mää olisin voinu tiputella BABEN paidan ;)

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Juu ei sietänyt donitseja tasasella lukot päällä :( Täytyy vaan käyttää niitä vinssejä ahkeraammin, niin jos sit pysyis paremmin pystyssä ;) Eikä noi FOFF säädöt oikeen toimi HYBRIDISSÄ!

Ei kuitenkaan huono ajaa mut liian pehmee alusta DRIFTAUKSEEN ;)

JouniN
31.05.2010, 19:16
Hippo:

Mun oli kyllä tarkotus kuvata tyttöjä enemmänkin noiden offipelejen kanssa, mutta sade sotki vähän suunnitelmia. :( Tientenkin yks vaihtoehto on, että tuut johonkin tapahtumaan ihan vaan tuomaan auton näytille niin sit voidaan kattoo sitä kuvaamista uudelleen. Esim. joku tapahtuma ennen offikisoja vois olla hyvä idea niin vois saada offitapahtuma lisämainosta..... ;) Noissa tapahtumissa on potenttiaalista yleisöä...