View Full Version : Hangesta tongittu
Kävinpä tuossa täräyttämässä pajen tulille (2.6 bensa). Vähänhän tuo ihmetytti itseänikin,oli näet seisonut koko talven hangessa akkuineen päivineen. Ja eka startista käyntiin. Lienee vissiin jokseenkin kunnossa. Joulun aikaan pyöräytin viimeksi,silloin tais olla pakkasia noin 25 astetta. Eikä ollut silloinkaan lämmityksessä ja akku koko ajan paikoillaan.
Kevät on siis tulossa:D:D:D
Rekisteröimätön
11.03.2010, 12:07
Vastoin yleistä luuloa säilytys kylmässä EI ole akulle huonosta, mutta akun on oltava ladattu ennen säilytystä.
Juu minäki oon kuullu et tuo kylmä ei sittenkään olis niin pahasta akulle.. Itellä kiisselikolffi maannut hangessa koko talven ja 2kk välein käyttänyt ja kyllä akussa on vain virta aina piisannut.
Gravedigger
11.03.2010, 15:51
Juu koulussa opetettii, että pakastin ois hyvä säilytyspaikka. Saman tien opettaja muisti mainita ettei kannata siihen kotipakastimeen sulloa :D
Hitto mullaki olis hallissa ylimääräinen pakastin.. Vaan eipä se taida toimia.. :D No jos laittas ne sinne muuten vaan.. :D :D :D