Kirjaudu sisään

View Full Version : Kokoomus laittomaksi ja katsotaan 1918 uusiksi!


VonLeka
21.02.2010, 16:10
Paskanaamakirjassa on tuommoinen ryhmä http://www.facebook.com/group.php?gid=314356236852&ref=mf

"Jos koet itsesi sosialistiksi, niin hommaa aseenkantolupa nyt! Vallankumous on lähempänä kuin luuletkaan."

Vai että oikein vallankumous? :D :D :D No, sopiihan sitä yrittää. Turha itkeä sitten, KUN (ei siis "jos", vaan kun) tulee uudestaan pataan, ja vielä pahemmin kuin edellisen yrityksen yhteydessä. Suurinta osaa ihmisistä kun tuo punalipunliehuttelu korkeintaan ärsyttää.

PS. En fanita Kokoomusta (enkä mitään muutakaan puoluetta)

Voisipahan olla mielenkiintoista seurata tuollaista yritystä. Kauaahan se ei missään tapauksessa kestäisi, mutta olisipahan ainakin laatuviihdettä.

Kyllä se taitaa olla niin, että tehokkaasti johdettu ja perusteellisesti koulutettu ryhmä poliiseja ja/tai sotilaita pistää aika nopeasti sekalaisen anarkomarkolauman poikki ja pinoon. Nimittäin jos todella siihen mennään, että tuliaseita käytetään. Sellaisessa tapauksessa on kuitenkin kyseessä ihan eri luokan meininki, kuin se, että mellakoidaan jonkin asian puolesta ja vähän heitellään mellakkapoliiseja käteen osuvilla esineillä. Kun aletaan ampua kohti, on aika lailla selvää, kuka silloin on vahvoilla.

Spekulointia, tiedän... mutta epäilenpä olevani gallup-tyyliin ilmaistuna ainakin "jossain määrin oikeassa"