View Full Version : 4x4 Kingcap kirjallisuus
Eteenpäin
30.12.2009, 12:21
Teretere
Mistä voi saada ainakin jonkun näistä: omistajan käsikirja, korjauskäsikirja tai jokin muu opus, josta selviää laitteen teknisiä tietoja kuten jako- ja muiden laatikoiden toiminta ja "räjäytyskuvat".
Kohdeauto on 4x4 Kingcap 2,5 1987
kiittäen jo etukäteen
Kari
p.0400-260663
Kapo_2F4U at hotmail.com
Jonkin verran jonkunlaisia räjjäytyskuvia löytyy ainakin http://www.courtesyparts.com/hardbody-truck-parts-d21-19865-1994/genuine-nissan-parts/-c-3178_3179.html
Tilasin Alfamerilta kyseisen korjausoppaan, on kylläkin lontoon murteella. Löytyy nettikaupasta jos sellaisen haluaa. Saa myös lainaksi helposti, kirja JKL:ssä. Viestiä tarvittaessa vaikka tänne:) Oman tuonti-Pathfinderin käyttäjän opas ranskaksi, jos haluaa vaihtelun vuoksi muita murteita.
Mä tilasin postitse kanssa Alfameriltä Chiltonin korjaus oppaan tohon omaan kinkkuun. Tosin tää mun pumaska kattaa pikurit ja pathfinderit 89-95 mutta taisi siellä olla muitakin kirjoja joissa on aikaisemmat vuosimallit. Kirja on ihan ookoo, mutta kuvat ja piirrokset paikoittain aika onnettomia. Kirja oli muistaakseni 27,5 euroa ja postit päälle, eli ei oo kallis onneksi.
:)
Rotta-Racing
04.01.2010, 17:29
Kirjastosta noita saa lainailla ja aika moni Varaosaliike myy ihan suomenkielisiä Alfamerin opuksia:)
Eteenpäin
04.01.2010, 22:08
Kiitos vihjeistä
Soiteltu on Alfamerit ja Prismat. Kirjasto täytyy vielä koluta.
Toistaiseksi olen ilman englannin-, saksan-, ruåtsin- tai suomenkielistä opusta.
Siksi nuo kielet kun niistä jotakin ymmärrän.
Eiköhän opus, joka sisältää Nissanin dieselpickupit (D21) jostakin löydy.