View Full Version : Ensimmäistä maasturia ostamassa
Eli ois tarkoitus hommata itelle eka maasturi, mitä suosittelisitte?
Niin bensa maasturi, ku pittää olla neljän hengen, suzukeja oon katellu sj:tä ja vitaraa
Eli ois tarkoitus hommata itelle eka maasturi, mitä suosittelisitte?
Niin bensa maasturi, ku pittää olla neljän hengen, suzukeja oon katellu sj:tä ja vitaraa
haku valinnan takana löytyy aika paljon kaikenlaista topikkia aiheesta ja myös lukemalla aikasempia juttuja .. mutta jos henkkoht mielipiteen haluat niin älä sekaannu olleenkaan maastureihin, nimittäin niihin tulee himo ja se käy kalliiks :)
Rekisteröimätön
15.10.2009, 19:59
Laita Niva!
Muhoksella näyttää pyörivän useampikin Niva-harrastaja. On neljälle rekisteröity, halvat varaosat, varsinkin Venäjän tuontina ja ihan hyvä menemään isojen teiden ulkopuolellakin.
Mee jonkun paikallisen Niva-miehen juttusille kyselemään lisätietoja tai käy Lada-kerhon tapaamisissa juttelemassa.
Ei Suzukikaan hassumpi vaihtoehto ole.
Heikki L
15.10.2009, 20:06
Niva olis kyllä kaikkein pornoin vaihtoehto, sitä minäkin voisin kokeilla joskus, vaikka pinttynyt toyota mies olenkin.
Mutta noidattaisin kyllä sinuna makeO:n neuvoa, saattaa akkakin vielä lähtee( viimeistään sitten kun ne rahatkin on loppu):(
saattaa akkakin vielä lähtee
Toin voin allekirjoittaa, johtuuko sitten autosta vai väärästä akasta.
Suzuki on hyvä valinta niin sj kuin vitarakin ;)
landruiseri
15.10.2009, 20:41
saattaa akkakin vielä lähtee( viimeistään sitten kun ne rahatkin on loppu):(
osuvasti sanottu, ja tottahan tuo on :D nimim kokemusta..
Sama minkä hoitaa, aina löytyy sekä sympatiseeraajia ja vastapalloon potkijoita. Makuasia sano koira, kun munia nuoli.
siin o sul nelipaikkane
http://fin.auto24.ee/webcache_kasutatud/375/auto_php-id=615375-fin_auto24_ee.html
Ite oon tykästynyt lyhyeen bensa pajeroon. Mun malli on vielä irrotettavalla muovikatolla. Kohtuulliset maasto ominaisuudet ja kohtuuton kulutus.
2,6 litranen bensa nelonen ja yksi kaksikurkkunen kaasari.:D
Arska-tehtaalta
16.10.2009, 10:35
Itekkin Nivealla alottaneena sanosin, että osta jäykillä akseleilla oleva auto.