View Full Version : Myyty MB 123 300tdt vm.-82 2-h paku ***MYYTY***
Eli 5-sylinterinen 3.0 turbodiesel om617 Alkuperäinen, automaattivaihteinen, 722.3 laatikko, EI OLE korinvaihto. Pirteä ja toimiva ja ikäisekseen ihan siisti, pikkulaittoa tietysti löytyy jo tämänikäisestä. Suutinkärjet vaihdettu syksyllä 08. Pohja hitsattu 01/08, kotelot öljytty. Ovet ja takalokarin kaaret on tosi hyvät, hitsattu edellisen omistajan toimesta. Takaluukussa ja etulokarissa on ruostetta ja varmaan muuallakin. Eipä näitä kaikkia korjauksia kerralla muista: Vasen takapyörän laakeri, jarruputket+letkut eteen, etujarrusatulat korjattu ja samalla laitettu uudet palat, myöskin 01/08. Takajouset vaihdettu ja apusimpukka korjattu 06/09. Kahdet hyvät renkaat barokki aluilla. Kattoluukku, vetokoukku, cd-radio. Takapenkin saa mukaan, on samanlainen punainen kuin etusetkin.
Löytyy Lappeenrannasta.
Kuvia löytyy
http://www.aijaa.com/albums.php?album&a=7182
Katsastus voimassa 03/2010 saakka. Voin katsastaa ennen kaupantekoa.
hp. 1500e Tarjouksia kuunnellaan.
Hyvät, isot, maasturin nastarenkaat kelpaa osamaksuna.
lantikka
08.01.2009, 20:40
Onko tu o6 sylinterin turbo diesel?
Saako kuljetuksen samaan hintaan? Espoon suuntan?
Tarpeettomana. Alkuperäinen, automaattivaihteinen, ei siis mikään korinvaihtoräpellys. Pirteä ja toimiva ja ikäisekseen ihan siisti, pikkulaittoa tietysti löytyy jo tämänikäisestä. Ei paljoa ajettu huollon jälkeen: m-öljyt+suodatin, vaihteiston öljyt+suodatin, ilmansuodatin, polttoainesuodattimet. Suutinkärjet vaihdettu hiljattain. Pohja hitsattu viime talvena, kotelot öljytty. Eipä näitä kaikkia korjauksia kerralla muista: Vasen takapyörän laakeri, murroksen suojakumi, jarruputket+letkut eteen, etujarrusatulat korjattu ja samalla laitettu uudet palat, myöskin viime talvena. Kahdet hyvät renkaat barokki aluilla. Kattoluukku, vetokoukku, cd-radio. Takapenkin saa mukaan, on samanlainen punainen kuin etusetkin.
Löytyy Lappeenrannasta.
Kuvia löytyy
http://www.aijaa.com/albums.php?album&a=7182
Katsastettava kohta mutta myydään katsastettuna.
Barokeilla h.1800e, ruosteisilla peltivanteilla joilla huonot talvirenkaat h.1400e Tarjouksia kuunnellaan.
Hyvät, isot, maasturin nastarenkaat kelpaa osamaksuna.
p. 044-9153166
Onko tu o6 sylinterin turbo diesel?
Saako kuljetuksen samaan hintaan? Espoon suuntan?
Ei ole ku 5 mukinen turbodiesel, om617. Noutohintoja nämä.
Mimmonen on lähtee talvella käyntii?
Syökö öljyä ja paljo imee naftaa/100km?
Onko koneelle ja/tai lootalle tehty mitään isompaa remppaa vielä,
mittarisa lienee todelliset kilometrit :)
1. Mimmonen on lähtee talvella käyntii?
2. Syökö öljyä ja paljo imee naftaa/100km?
3. Onko koneelle ja/tai lootalle tehty mitään isompaa remppaa vielä,
4. mittarisa lienee todelliset kilometrit :)
1. Ainakin viime talvena lähti ihan hyvin.
2. Vähän syö niinkuin kuuluukin ja jotain 10l paikkeilla.
3. Ei tietoa.
4. Todennäköisesti. Siis mittarissa tällähetkellä melkein 704tkm.
Myös vaihto samanhintaiseen diesel trukkiin onnistuu. Salaojakauha ntp-10 kiinnityksellä on myös hankintalistalla. Kuumavesipainepesuri, myös viallinen kiinnostaa.
Tietysti myös isot ja karkeat maastorenkaat käy valuutan korvikkeena. Swampperit, boggerit, creepyt, mudzillat, ym.
Rekisteröimätön
27.06.2009, 15:32
Tää olis vielä.
Marko
Vieläkin liikaa autoja pihassa, kannattaa tarjota, saattaa lähteä hyvinkin edukkaasti.
Ja vieläkin olis.
http://www.aijaa.com/img/b/00372/2469489.jpg (http://www.aijaa.com/v.php?i=2469489.jpg)
Saat vaihdossa toyota carina 2 vm-88
Nyt käteisellä 1500e. Vaihdossa voi edelleen tarjota yllämainittuja, etenkin isoja maastokumeja.
Etujarrulevyt uusittu viime viikolla. Ja kaupan päälle vielä uusia varaosia: murroksen suojakumisarja 2kpl, takajarrulevyt+letkut+käsijarrukengät, etujarrupalat, jarrusatuloiden tiivisteitä. Halpaa ajoa, tee rohkeasti tarjous.
Kokeillaan huutokaupalla, pohjat 500e.
Kelpaisko vaihdossa volkswagen lt 28 7h paku
Kelpaisko vaihdossa volkswagen lt 28 7h paku
Kerro lisätietoja, kuvatkin ois kivoja.
Onko ollut pitkiä aikoja ajamatta --> onko sisustassa hometta?
Barokit 14" molemmat?
Onko ollut pitkiä aikoja ajamatta --> onko sisustassa hometta?
Barokit 14" molemmat?
Ei ole ainakaan näkyvissä.
Kyllä, molemmat on 14"
Kuvalinkki toimii taas. Voin vaihtaa myös uudempaan Mersuun, tarvittaessa maksan hiukan välirahaa.
600e ei lähde, lisää huutoja vaan. :)
ois se tuo 124 mutta väliä pitäs saaja
ois se tuo 124 mutta väliä pitäs saaja
Kerro lisää ja välirahan suuruusluokkaa.
Huutokauppa lopetettu tuloksettomana. Käteishinta 1500e.