View Full Version : Patrollin syötön säätö?
Eli ongelmana on että ei tule voimasavua, kiertää kyllä aika kivasti mutta ihmetyttää ku ei minkäänlaista savua ainakaan mustaa?? Pumpun takapäässä sinetin ja suoja mutterin alla olevaa pulttia pyöritetty auki ja kiinni mutta ei vaikutusta, eli jos joku osais kertoa et missä vika vai onko vikaa? ps:haulla en apua löytäny.
Siinä vika että se ei ole syöttöruuvi, koitas vääntää sitä ruuvia mikä vaikuttaa sammutinvivustoon niin auki.
Siis meinaatko sitä noin 5cm pitkää ruuvia siinä sammutin härdellin juuressa? Ja mikä se ruuvi sit on mitä oon pyöritelly?
Siis meinaatko sitä noin 5cm pitkää ruuvia siinä sammutin härdellin juuressa? Ja mikä se ruuvi sit on mitä oon pyöritelly?
se on kierrosten säätöruuvi kantsii yrittää saada se samaan kohtaan missä se on ollutkin niin ei tule kovin venttiiilin palasia ja MUUTAS KIVAA!
mikkoimp
06.01.2009, 01:58
http://forums.offipalsta.com/album.php?albumid=227&pictureid=2029
KIITOKSIA! Nyt tulee savua sen verran kuin haluaa...ja vetoja tuli ehkä myös lisää. Asia selvis jo tuosta PÖRÖN kommentista...siitä aiheutu tää koko juttu ku ei tyhjäkäynti kierrokset muuttunu kuten esim:740td...mut kyllä sen eron huomas heti ku älys kaasua painaa.
http://forums.offipalsta.com/album.php?albumid=227&pictureid=2029
Tuo kuva on ahdetun pumpusta ja ahtamattoman on hieman erinäköinen.