Kirjaudu sisään

View Full Version : Pikku kysymys


Skorpioni
17.11.2008, 15:01
Onko täällä siivottu?

Postausmäärät on vähentyneet muutamilla jäsenillä, myös minulla. Ihan hyvä. Nyt ei tarvitse itse yrittää pitää postaus/päivä -keskiarvoa pienenä keinotekoisesti. Se vain ihmetyttää, olinko noin paljon kirjoittanut erääseen, jo mustaan aukkoon kadonneeseen threadiin/topiciin. :rolleyes:

Lisäyksenä vielä, eipä noilla postausmäärillä liene oikeastaan mitään merkitystäkään. Voisi vaikka olla kaikilla nolla.

Lars
17.11.2008, 18:53
Postausmäärät korjattiin eilen. Eli osalle porukasta oli jäänyt "ylimääräisiä" postauksia vanhan palstan ajoilta. Nyt postausmäärät korjattiin vastaamaan nykyistä (oikeaa) tilannetta. Tämä tehtiin osittain sen takia että jossain vaiheessa saadaan siivottua ei-aktiiviset tunnukset pois.

Skorpioni
17.11.2008, 19:48
Hieno juttu! Kiitos.

Lars
21.11.2008, 17:47
Ai niin ja samaan syssyyn konfiguroitiin niin, että testifoorumille postatut testiviestit eivät kartuta postcountteja

Skorpioni
17.06.2009, 21:36
Ai niin ja samaan syssyyn konfiguroitiin niin, että testifoorumille postatut testiviestit eivät kartuta postcountteja

Hyvä asia.

Kysymyksenä esitän tämän. Miksi joidenkin profiilin sivulla näkyy yläreunassa ko. teksti?

"Warning: mktime() expects parameter 4 to be long, string given in [path]/includes/class_userprofile.php on line 260"

Lars
23.06.2009, 15:04
liittyy tietojen siirtoon vanhasta järjestelmästä

tiedossa oleva vika, mutta ei aiheuta muuta kuin tuon virheilmoituksen, joten korjaus ei ole ollut prioriteettilistan kärkipäässä

olet ensimmäinen joka asiasta mainitsee :-)
korjataan kunhan ehditään

Miki
23.06.2009, 16:56
http://forums.offipalsta.com/showthread.php?p=466323&highlight=Warning#post466323

on tuosta joskus juttua ollu mutta eipä oo tainnu häiritä kenenkään sielunelämää

Skorpioni
26.06.2009, 19:58
http://forums.offipalsta.com/showthread.php?p=466323&highlight=Warning#post466323

on tuosta joskus juttua ollu mutta eipä oo tainnu häiritä kenenkään sielunelämää

Sieluni lähes kuoli tästä ongelmasta!:D:D:D

Kun on muutakin elämää kuin offipalstalla huuhaileminen, kaikkea ei huomaa. Sorry, että kysyin, mutta tulipahan tuohonkin vastaus.

Mutta nyt heräsi seuraava kysymys mieleeni, jota aprikoin tässä perjantai-illan vilkissä. Näkeekö ylläpito jäsenten salasanat? Ja mitä tietoa jäsenistä kerätään, jos kerätään? Tämä juolahti vain mieleen tuosta toisen yhteisön, etten sanoisi hieman ja ehkä enemmänkin kuin hieman, epäilyttävistä tiedonkeruista.

-MAKE-
26.06.2009, 21:51
http://www.petrisimolin.com/rekisteriseloste.txt

Skorpioni
27.06.2009, 17:02
Ok, ne ohjeet ja uutiset olisi syytä lukea. :)

Pieniä eroavaisuuksia on kuitenkin tuossa uutisissa olevassa rekisteriselosteessa ja -MAKE-:n laittamassa linkissä.

Eipä tällä kuitenkaan mitään sen kummempaa merkitystä ole, joten antaa asian olla.