View Full Version : Myyty solifer export vm. 72 (kuva)
hieno pappamallin mopedi, fiksattu noin 15v sitten ja maalattu metallihohtosiniseks. Ajettu viimeks noin 15v sitten joten käyntikunto on ??? mukaan alkuperäinen käyttöohjekirja
jos jotain oikeesti kiinnostaa niin voin ottaa kuvankin, muuten en jaksa kaivaa sitä tuolta romujen alta
yhteydet/tarjoukset privana
tarjotaan 50e, jos on paperit
TEMÄHIK
050-4636766
Laita vaan kuvia ,ilman kuvia 75 ekee ja noudan, ei tarvii lähetellä matkahuollossa.
Käyttäjä
08.11.2008, 20:08
Kiinnostaa kanssa vaikka ilman kuvia.
Onko täydellinen eli onko osapuutteita.
110e, jos paperit
TEMÄHIK
kai se sit täytyy kuvata, muistaakseni kytkinvaijeri puuttuu...
ja tää on sellainen kromitankkinen malli, kolmivaihteinen
Niin jos on täydellinen papereiden kanssa
Arska-tehtaalta
09.11.2008, 22:14
Jos toi ei oo ollu rekisterissä n. sataan vuoteen, niin siinä ei voi olla papereita...
Ja jos ei ole ollut ikinä rekisterissä, eli joskus 90-luvulla lähtien, niin pitää selvittää historia vain kirjallisella sepustuksella 5 vuotta taaksepäin. Jos joskus on ollut näillä valkoisilla kilvillä rekisterissä niin pitää olla katkeamaton ketju luovareilta edelliseltä rekisteriin merkityltä omistajalta asti. Vakuutuskilvethän ei sitten ollut rekisterikilpiä, eli ne värilliset.
Nimim. kokemusta mopoista...
joo ei ole ollu rekisterissä ainakaan 15-20v, perin tän pelin isän sedältä, mut alkuperäinen rekisterinumero on ainakin tiedossa jos siitä mitään apua on... en tiä
Eipä tuolloin ole mopot olleet rekisterissä, eli tunnus on vakuutuskilpien tunnus. Eli jotta ostaja saa mopon rekisteriin niin pitää kirjoittaa paperi ja allekirjoittaa, tyyliin tämä:
"Ostin mopedin runkonumerolla XXXXX vm.72 herralta Z. Herra Z on omistanut ko. mopedin 15v, ja se on seisonut ladossa suurimman osan tästä ajasta."
Vielä jos haluaa oikein hyvin paperit tehdä niin myyjä kirjoittaa todistuksen historiasta ja allekirjoitta tämän.
Tälläisillä papereilla ei mopojen kanssa ole ollut mitään ongelmaa konttorilla.
jos näin on niin sit löytyy "paperit" :D
Arska-tehtaalta
09.11.2008, 22:42
Laita kuva, niin tarjoon kaks sataa.
http://forums.offipalsta.com/picture.php?albumid=858&pictureid=11581
vähä huono kuva
KemikaaliAli
13.11.2008, 09:08
Tämähän meni huutokaupaksi. pannaan 300€
nyt ruvetaan oleen jo aika lähellä
Pistetään tiukka tarjous 350€ ja tuun hakee mobedin pois.
ja kolmas kerta, laitoin savlari sulle privaa