View Full Version : HDJ:n Tukivarsien puslat
Onko etutukivarsien rungonpuoleinen pusla mitoiltaan sama kuin taka alatukivarsien puslat?
mittoja en löytänyt mistään, mut jos jollain olisi OME:n yms. sarja lähetyvillä ja voisi mitata?
ei ilmeisesti kellään mittoja? kai se on vaan uskaltauduttava Toyotan varaosatiskille kysymään hintaa.
Rockautosta vaan sais noita etujakarin rungonpäisiä puslia n. 10€ kpl
Samankokoinen se muistaakseni oli kuin uudemman LJ:n rungonpään pusla, mittaa ei luonnollisesti oo pistää :D eikä kehtaa purkaa.
Ja HDJ:n etutukivarren akselinpäässä tais olla samankokoiset puslat kuin LJ:n akselien päissä etu/takatukivarsissa.
http://forums.offipalsta.com/showthread.php?t=30559&highlight=tukivarsi
miul on irrallaa noita hdj:n etutukivarsia.. voisin yrittää muistaa mitata huomiseks vaikka ne puslat. missäs tommonen rockauto on? voisin jokusen tarvita itekkin kun muistelin ettei nois ollu kaikki iha ehjiä..
löytyykös sulta mittoja iteltään sit noille takavarsien puslille?
Eikös tohon hintaan kannata ostaa on sit minkä kokosia tahansa...? Reikä 18, sisäholkin pituus 60, ulkoholkin halkaisija ehkä 53,2 (paha mitata ku on varressa paikallaan) ja ulkoholkin pituus 41.
Vaihtarina ottasin mieluusti tietoa, jotta millanen tulisi olla rangen varsien rungonpuoleisen pään kiinnitys? Eli se reikä... varmaan jotain viistettä pyöristystä???
www.rockauto.com
sieltä vaikka 1991 cruiser - suspension - control arm bushing
4 puslaa + postikulut 97,57$ = n. 71€ (+ ehkä tullit)
tuolta tilailin jo aiemmin akselinpään puslat. niistä johonkin topikkiin jo kirjoittelinkin:
http://forums.offipalsta.com/showthread.php?t=13480&highlight=pusla
Mittailin tänään ni rungonpuoleisen puslan mitat ois. halkasija 54mm. reikä 18mm. ulkoholkin leveys 40mm. sisäholkin leveys 60mm.
Akselin puoleisten mitat ois. halkasija 60mm. reikä 16mm. ulkoholkin leveys 40. sisäholkin leveys 50mm.
puslat oli jakareissa paikallaan joten ihan 100%varmuutta ei halkasijoista ole.
rockautosta tuli viestiä että puslat loppu. täytyy Ausseista kysellä........