PDA

View Full Version : O: Honda CR500/osia


Gary Grand
25.03.2008, 10:44
Jos jollain pyörii otsikon pelistä osia nurkissa, niin tarjoa.

Kaikki kiinnostaa, myös irto-osat, tai varaosapyörä, ja mallit -84 - 89, eli kaikki vanhat viissataset. CR450(-81) ja CR480(-82-83) osat eivät ole näihin enää vaihtokelpoisia. Oma rousku(-85) alkaa taas olla ajokunnossa, niin varaosille tulee tarvetta ennemmin tai myöhemmin<img src=icon_smile_tongue.gif border=0 align=middle>

Tarjoukset tänne, tai YV, tai o45 78 8 13 13 8

Chevy metal!
http://static.petrisimolin.com/gallery/data/images/HDJ80-Rusina.jpghttp://www.overdrive.fi/autovero50/autovero_bb.gif

AtteL
25.03.2008, 12:57
Taitaa olla se -85 mallinen nestejäähdytteinen, kaverilla ois ilmajäähdytteisen tekniikka..osta multa koko pyörä, -98 mallinen porattu Wiseco, laakeroitu kone ja takahaarukka+iskarit huollettu, uusi vahv. kytkin, Boyesenläpät, tarvikevaimennin 2x vanteet, kesä+piikkipyörät, huoltopukki ym. 2750,-

Gary Grand
25.03.2008, 13:19
Jep!
-84 on vielä ilmajäähdytteinen. Ketjut vasemmalla puolella, vanhemmissa oikealla. -85 eteenpäin on vesikoneita.

Kyllähän noita uudempia olisi tarjolla silloin tällöin, mutta kun haluan välttämättä pitäytyä tässä vanhassa romussa... Tässä on ihan erilainen tunnelma, kuin noissa uudemmissa. Tämän kanssa saa pelätä vielä ihan tosissaan, kun ei tiedä mihin suuntaan lähtee mutkasta<img src=icon_smile_shock.gif border=0 align=middle><img src=icon_smile_tongue.gif border=0 align=middle> Hallinnasta ei kyllä tarvitse noiden uudempienkaan kanssa puhua.

Ja kunnossapitämiseen tarvitsen lisää vanhoja romuja.<img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle>
EDITtinä vielä:
-86 ja uudempien CR250 rungon osiakin voi tarjota, niissä on paljolti samoja, tai vaihtokelpoisia palikoita.(jarrut,etupää, kaasari, penkki, ym.)

Chevy metal!
http://static.petrisimolin.com/gallery/data/images/HDJ80-Rusina.jpghttp://www.overdrive.fi/autovero50/autovero_bb.gif

Edited by - HDJ80 on 25/03/2008 13:23:11