Kirjaudu sisään

View Full Version : Mahtuuko 37" Ln65 hiluun


_Metal_
18.03.2008, 00:18
Eli takana ei tuu ongelmia, mutta miten edessä? Jos toi visio toteutuu niin silloin dopinsonin etujouset ja 50mm korikorotus ja lokarien silpomista. Uskoisin että mahtuu.. Kellään kokemuksia aiheesta?

Arska
18.03.2008, 00:22
Vähän voi joutua helman päästä ja pyöräkotelon takanurkasta ottamaan tavaraa pois, jos ei siirrä akselia eteenpäin.

_Metal_
18.03.2008, 00:36
Idea oli et jos tekis näin -->http://www.marlincrawler.com/htm/firewall.htm Pitäis varmaan sitte sopia.

lepoantti
18.03.2008, 07:11
jos rintapellistä otat niin vedä kerralla se sitä keskimmäistä korinkannaketta myöten. ja lokarin alareunasta niiden kahden kiinnityspultin välistä niin tilaa tulee ehkä riittävästi. sisäänjouston rajoittaminen kanssa helpottaa tilannetta.

mulla on kuusvitosessa 38,5 pokkerit ja mahtuu elämään, tosin muutoksia on tehty aika paljon <img src=icon_smile_wink.gif border=0 align=middle>. ja onhan niitä jotka ajaa suuremmillakin renkailla.