Kirjaudu sisään

View Full Version : Televisioinnista


baxxter
16.05.2004, 10:12
Nelonenhan näyttää speedwayn koko gp-sarjan, pitkiä lähetyksiä nelonen plussalla ja puolen tunnin kooste nelosella. Tosin eivät taida paljoakaan kyseisestä ohjelmasta maksaa.. Paljonkohan speedway-ajoilla on katsojia? Pääsisköhän suomen offroad-kausi samoihin lukemiin? Kuinka kalliiksi tulisi tehdä vaikka puolen tunnin ohjelma kisasta/tapahtumasta? Nelonen ei varmastikaan hirveitä summia tahdo maksaa..

PS. mihin soppamies on menossa?

-74 Range, 215cid V8
#4x4@ircnet

Mörkö
16.05.2004, 11:48
Vois olla kyl ihan hyvä juttu Offroadin kannalta, jos sitä saatais vähän telkussakin näkymään...

"Kyllä se siitä menee..."

iippo
16.05.2004, 12:50
Nelosesta en tiedä,

Mutta urheilukanava vois olla kiinnostunu, on sielä tehty pienemmästäkin tikusta asiaa. Eiku kasaamaan hyvää innovatiivista porukkaa ja pari osaavaa kuvaajaa ja tekeen matskua jota vois tarjota telkkuun.
Tossa vois olla hyvän produktplacementin paikka, kun tämä on kuitenki aikamoista välineurheilua.

- Mitä vahtaat? -

mettäsika
16.05.2004, 15:20
juu tuohan olis helkutin hyvä idea oltii tuol merrasmäessä rämpimässä ni sielläki tuli hyviä video pätkiä . eikös noitaki harraste kuvaajien pätkiä vois näyttää mainiosti telkkarissa :)

kimmo

iippo
16.05.2004, 16:16
niin,

Noista pätkistä vaan pitäis tehän järkeviä kokonaisuuksia jotka kiinnostaisi muitakin kuin paikalla olleita. Myös mainostajat olisi hyvä saada kiinnostumaan.

- Mitä vahtaat? -

Nerd-O
16.05.2004, 19:15
quote:eikös noitaki harraste kuvaajien pätkiä vois näyttää mainiosti telkkarissa Varmaan kameroiden laatu pitää olla hieman parempi kuin esim. minun hallinnassa olevat kamerat.. Ei ne kait kauheen rakeista kuvaa viitti esitellä? Ehkä jos ois varaa ostaa aivan uusi kamera niin kuvan laatu vois olla hieman parempi. Nyt joutuu käyttämään tuollaisia hieman vanhempia "laina" vimpaimia.

-- Nelivetoinen koppimopo on kaikkien unelma --

Nerd-O

neli.veto
16.05.2004, 19:26
quote:PS. mihin soppamies on menossa?

Kattokaahan torstaina Soppamies telkusta. Pitäisi olla mielenkiintoisempi kulkupeli kuin normaalisti.

Voisitko Nerd-O veivata sun sivuille tai johonkin sen lauantain nousupätkän mun Mitsusta (jos otit sen nauhalle)

neli.veto

Nerd-O
17.05.2004, 16:38
quote:Voisitko Nerd-O veivata sun sivuille tai johonkin sen lauantain nousupätkän mun Mitsusta (jos otit sen nauhalle) Jep. Editoin sellaisen hienon pätkän. Ensin sun Mitsu, perään mäkeä jumittava jojotzun lousku ja perään SUPER Suzuki, joka nousee leikiten mäen ylös <img src=icon_smile_wink.gif border=0 align=middle> Jätin kaikki äänet siihen videoon. En jaksanut laittaa mitään taustapimputusta. Joten siellä on kaikkien hienot kommentitkin <img src=icon_smile_wink.gif border=0 align=middle> Yllättävän kaukaa tuollainen videokamera ottaa äänet <img src=icon_smile_shock.gif border=0 align=middle>

Mutta video on kuitenkin osoitteessa http://kotisivu.mtv3.fi/nerd-o/video/mitsu.mpg ja kokoa on n.15mb. Pituutta tais olla muutama minuutti. Tilan puutteen vuoksi poistan sen varmaan parin päivän sisällä.

-- Nelivetoinen koppimopo on kaikkien unelma --

Nerd-O

neli.veto
17.05.2004, 17:14
Kiitos, imasin koneelle ja mun puolesta voit ottaa pois. On se noloa kun on melkein tasaista eikä pääse eteenpäin.

neli.veto