PDA

View Full Version : Jos Jeep hajoaa välille Kerava - Kuopio


Saija
25.07.2007, 18:25
No niin,

5.8 sunnuntaina alkaa meikäläisellä neljän viikon edestakaisin Kerava-Kuopio matkailu.

Alla siis tollanen pikku Jeep Cherokee.

Ongelma on, että kun mulla toi työkalujen määrä on vähäinen (vasara ja talttapää-ruuvimeisseli) ja tieto-taito autojen suhteen aikas mitätön, niin...

Jos nyt sattuu käymään niin ikävästi, että auto suutahtaa ja päättää lyödä hanskat tiskiin, tai rengasrikko tulee tai muuta yhtä mielenkiintoista. Mistähän sitä löytäisi apua?

Eli jos sinä asut tuon matkan varrella ja mahdollisesti voisit auttaa tyttö(j)ä tarvittaessa pulassa olisin kiitollinen. Lähinnä askarruttaa, että mistä tuolla välillä saattaisi löytyä uutta rengasta tai muuta varaosaa tarvittaessa myöhäänkin yöllä. Ei oikein mahtuisi autoon enää koko Suomen kattavaa Keltaiset sivut - kirjasarjaa.

Jos tunnet sisälläsi olevan pienen herrasmiehen ja pelastavan enkelin nostavan päätäsi, laita vaikka meili jossa numero ja alue jolla vaikutat.

Nim. toivottavsti saaduille tiedoille EI ole käyttöä.

A45
25.07.2007, 19:48
Sitten jos noin käy niin soitat minulle ja tulen pelastamaan. Saatan liikkua tuolla tuolloin huoltoauton ja trailerin kanssa.

-Maastoautossa on jäykkä etuakseli-

pee
25.07.2007, 20:20
hop - mäntsälä suunta - numeron tiijät

-pee-

...ei se satu...

<img src=/smiley/coolgleam.gif border=0 align=middle> Pees hevi Gees <img src=/smiley/coolgleam.gif border=0 align=middle>


#235 slck ry
pähäma ry

team UTZ MAN ZAA

toyota4x4
26.07.2007, 10:32
jos jäät lahdessa tien päälle abc huotsikan kohdalle,niin mun kämpältä on näkö yhteys motarille..myös tilapäis majoitus onnistuu.

Mika.U
26.07.2007, 10:39
Kuten öilön mainittin, niin Orimattilaan asti voin lähteä jelppaamaan :)

cheap ass cherokee

Jeeper
29.07.2007, 23:06
ja multa voi loytya osia ja renkaitakin, ne kulkee helposti heinola-lahti korkeudelle.

(prkl ku ei osaa kayttaa tata nappista, Luxemburgissa ei nappis tunne scandinaavi kirjaimia)



Edited by - Jeeper on 30/07/2007 00:08:13

mettäsika
03.08.2007, 07:05
no juu meikäläinen asustaa mikkelin eteläpuolella aivan 5 tien tuntumassa niin auttamaan tullaan jos apua tarvitaan ... voi sitä aina juvallekkin asti tulla jos hätä päällä <img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle>

kimmo