PDA

View Full Version : paras paukku


tjl
17.02.2007, 17:52
elikkä kertokaapa omat lempi drinkit.
ja jos joku erikoisempi niin sitten myös mitä sisältää.

oma ehdoton lemppari on gin tonic.
just hain alkosta 0.7 potin ja lidlista 6-packin tonic vettä.

vepele
17.02.2007, 17:55
Paukku nimeltä LALLIN KUMAUTUS,maku mainio ja toimii ku koivuhalko

KYLLÄ KASISSA ON KAUNIS ÄÄNI
FUCK THE FUEL ECONOMY

kirurgi
17.02.2007, 17:59
Ehdottomasti Valkovenäläinen,niitä tullu ryysttettyä 15 vuotta ja ei vieläkään kyllästynyt,jotkut vaan meinaa tehhä aina baarissa välistä rasvattomaan maitoon ja sehän ei käy sitten millään.

Holle
17.02.2007, 17:59
jekkupatteri!

jallu80
17.02.2007, 18:05
quote: jekkupatteri!


TOISTAN!!!!! Parasta mitä natsit on keksiny on tuo ihanainen jeekeri!

Perseessä on paska meininki

Off-Road Kainuu Ry

pötkö
17.02.2007, 18:13
Tasku lämmin kossu

tuikku
17.02.2007, 18:22
No onko tuota suosikkia,mutta kossua jos jotain juon, kun en oikein tiedä noista väkevistä<img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle>

*****
Sisältä siisti ja startista käyntiin

*****

Edited by - tuikku on 17/02/2007 18:42:23

Offipiru
17.02.2007, 18:47
Kahvikossukola<img src=icon_smile_tongue.gif border=0 align=middle>!

<center>Kuasua Kaapo, Puut suurenoo!<img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle></center>

L-200
17.02.2007, 18:53
Single malt Whisky(juu menee blended:kin) ja siihen pikkasen soodaa ja ei jäitä.
Konjakeista väh. V.S
Vodka kylmänä ja siihen jotain sitruspohjaista jatketta
Punkku sopivan lämpöisenä

Kossut voi viedä raatokammarille ruumiinpesuun, ei siitä muuhun ole.

Niin ja kalja sit huoneenlämpöisenä ( juu oon outolintu tässä suhteessa)

-- Wannabe OFF-roader --
l-200@offipalsta.com
http://www.petrisimolin.net/gallery/data/images/L-200-pikku%20pajero.JPG

Offipiru
17.02.2007, 18:58
quote:

Niin ja kalja sit huoneenlämpöisenä ( juu oon outolintu tässä suhteessa)

-- Wannabe OFF-roader --
l-200@offipalsta.com
http://www.petrisimolin.net/gallery/data/images/L-200-pikku%20pajero.JPG


Kyllä lämmin kalja on pop.

<center>Kuasua Kaapo, Puut suurenoo!<img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle></center>

PikkuMyy
17.02.2007, 19:02
Kaikkea viinaa voi maistaa vähän ja irvistellen. Mutta viini ei tahdo mennä mitenkään päin.Siideri menee mutta ei kaikki maut.

joo lukot ne on mullakin

NKH
17.02.2007, 19:12
Ei tuu hirveesti sekoteltua rinkkejä enää, kirkkaat menee paukkuina ja mausteisista menee kuuppa liian sekasin ja rupee närästään.

Ex-vaimokkeelle piti aina välillä tehä yömyssy-drinksu ja siitä mä tykkäsin itekkin: vesikaakao kiehautetaan, kaadetaan pitkään Collins-lasiin, 5cl hyvää konjakkia ja kunnon lusikallinen lakritsi jäätelöö.

Teguila-kuohari on kans ihan jees.
Baileys tilkalla Pisang Ambonia.

Cuba libre oikeilla mittasuhteilla ja tummalla rommilla!!!

****************************
http://www.kotikone.fi/toveriniva/images/temp/SORON%D3.JPG (http://sorono.tk) http://www.kotikone.fi/~d608370/images/temp/MMC.JPG (http://mansenmaasturiclub.com)

T.T.T
17.02.2007, 19:16
Kuumaa vettä,teelusikallinen hunajaa,ripaus sitruunamehua ja STROHHIA<img src=icon_smile_tongue.gif border=0 align=middle>

-offroad ylä-pirkanmaa- (http://petrisimolin.com/Thepalsta/topic.asp?TOPIC_ID=30230)

liero
17.02.2007, 19:17
fernet brancaa raakana tulee yleensä vedettyä kun tiukkaa viinaa juon , olutta useimmiten tulee nautittua....

paukkuvinkkinä kaveripiirissä kehitetty "krapulan tappaja"
-n.2 desiä minttuviinaa
-1/3 litraa vanilja jäätelöä
-n.3 jääpalaa
-sopivasti kaakaojauhetta
ja sitten nämä ihmeaineet teho/sauvasekoittimella sekaisin ja kaadetaan pahaa oloa huokuvaan käkättimeen ,ja on hyvää ,maistuu suunilleen jääkylmältä marianne karkilta...
toimii myös kuumana kesäpäivänä pihalla loikoillessa<img src=icon_smile_cool.gif border=0 align=middle>

eräisiin juhliin tekaistiin "salmiakki yllätys"

-salmiakki kossua tarpeeksi
-liivatetta sopivasti kossuun nähären
ja näistä sitten seos ja kakkuvuokaan hyytymään ,tuloksena todella upea mustakakku ,ei tehnyt vaan kauppaansa kakkupöydässä ennen kuin koostumus paljastui ,sitten se hävisikin aikas nopsaan<img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle>

nöfnöf
17.02.2007, 19:24
Kuka p..le on pilannu minun viskin jäillä?

jamppa.w
17.02.2007, 19:48
kylläpä se whisky on ykkönen, vähän kylmää vettä ja jäitä sekaan. <img src=icon_smile_tongue.gif border=0 align=middle>
kaljakin maistuis hyvältä mutta saan siitä päänsäryn, joskus riittää yksikin pullo.

sam71
17.02.2007, 19:55
jack daniels & giger ale on kans ihan maistamisen arvoinen setti

t:sami

L-200
17.02.2007, 19:58
Whiskyiin ei nimenomaan pitäisi laittaa mitään kylmää, se tekee hallaa maulle. Ihan muutama senttilitra soodaa/ravintolaannos wiskiä on toimivin juttu, toinen hyvä on huoneenlämpöinen vesi.
Kylmä tekee viskistä kitkerän makuista riippumatta viskistä.
Näin opetettiin aikoinaan viskikoulutuksessa. Ihan oli irkkuviskeihin erikoistunut kouluttaja joka maistatteli erilaisia viskejä. Juu ja ei ollut mikään tenukeppi se kouluttaja.

Emännän mielipide viskeistä: aösljkhasföglkjfhaslökhgdöhnaeöghnwOEOÖGÖGN<img src=/smiley/puke.gif border=0 align=middle>

-- Wannabe OFF-roader --
l-200@offipalsta.com
http://www.petrisimolin.net/gallery/data/images/L-200-pikku%20pajero.JPG

-sami-
17.02.2007, 20:03
Jägermeister!! Joku kuulemma nimennyt koiransakin sen mukaan. Batteryllä (kotimaassa) ja redbullin (ulkomailla) kanssa tai ilman.

Hyvät viskit, single malt of course! Ilman jäitä viski on viski ja whisky on the rocks on puppelipoikien coctaili. Sinkku mallas viskiin kuuluu kaveriksi TOINEN lasi jossa vesi ja jäät, siitä voi sitten pari tippaa (ei enenpää) tipauttaa sekaan.

Sitten kun on sopiva puppelipoika fiilis voi vetästä niinkin hintahtavan drinksun kuin kossu-passoa-battery. Niitä toisin ei hullu erkkikään juo montaa -&gt; makeaa kun mikä.

Kahta mitä en enään ikinä ota ovat Saksalainen "pippuriviina" ja vaalea rommi. Ensin mainittua "ihanmuuten vaan" ja toista kun tullut joskus otettua siitä överit ja pahasti.

terveisin Jekun isäntä (ja toivottavasti tulevaisuudessa Patterinkin isäntä)

-sami-

jamppa.w
17.02.2007, 20:07
juu olen kuullut että sitäis olla huoneen lämpöinen vesi. ja lisäksi veden pitäis olla samaa mistä tisle on valmistettu, menee jo säätämisekisi tollanen jos rupee irlannista spey joelta tilaamaan vettä whiskyn sekaan. mutta silti tykkään enemmän kylmänä.

mardu
17.02.2007, 20:10
leijona viina ja jotain jatketta joukkoon.

samid
17.02.2007, 20:42
Jekkua tai Fernet Brancaa tulee vedeltyä raakana

LADA Niva 1989(In Memorian)
Mitsubishi Pajero 1991(In Memorian)
Toyota HJ60 1983

Käyttäjä
17.02.2007, 20:43
Single Malt Wishkey esim. http://www.scotchmaltwhisky.co.uk/cardhu.htm
ehdottomasti huoneen lämpöisenä.
Jekku raakana ilman mitään pattereita
Salmari"itsetehty"

- - - - - - - - - - - - -
#perillepääsy ei ole itsetarkoitus vaan matkanteko#
SLCK Member #51
kayttaja"at"offipalsta.com
http://www.4x4cup.com/
www.slck.net

http://www.petrisimolin.net/gallery/data/images/Kayttaja-sig.png

Huntteri
17.02.2007, 20:46
juu, ei kannata pilata jekkua akuilla eikä pattereilla.

kaapista vaan pikku napantereita. Mukavasti lämmittää.

L-200
17.02.2007, 20:52
Whiskyiin ei nimenomaan pitäisi laittaa mitään kylmää, se tekee hallaa maulle. Ihan muutama senttilitra soodaa/ravintolaannos wiskiä on toimivin juttu, toinen hyvä on huoneenlämpöinen vesi.
Kylmä tekee viskistä kitkerän makuista riippumatta viskistä.
Näin opetettiin aikoinaan viskikoulutuksessa. Ihan oli irkkuviskeihin erikoistunut kouluttaja joka maistatteli erilaisia viskejä. Juu ja ei ollut mikään tenukeppi se kouluttaja.

Emännän mielipide viskeistä: aösljkhasföglkjfhaslökhgdöhnaeöghnwOEOÖGÖGN<img src=/smiley/puke.gif border=0 align=middle>

-- Wannabe OFF-roader --
l-200@offipalsta.com
http://www.petrisimolin.net/gallery/data/images/L-200-pikku%20pajero.JPG

RR82
17.02.2007, 21:11
Jekkubattery. mutta yleensä tulee Kalja tai lonkero otettua. ja sit koskenkorva nordic berries ja coca-cola sekoitus. ja kokiksen ei pidä olla mitään natsisiwan tuotetta! Whiskiä ei pysty enää juomaan ku tuli kesällä vähä liikaakin otettua

it's an off road thing, you wouldn't understand it.

-Jyki-
17.02.2007, 21:28
Whisky,jekkubatteri ja kyytipojaks olutta...

Montenegros #25
SLCK #337
-------------------------------
Toyota Landcruiser LJ 70

roiskeläppä
17.02.2007, 21:49
yhden tähden jallu, kolalla tai ilman. Toimii.
Myös kuuma kaakao STROHilla on hyvää.
Janojuomana siiderit, mitä makeempi, sen parempi!
Ai niin, sit se paukku. LASOL-curacao, gin, sitruunamehu ja jäämurskaa!

Räminä
17.02.2007, 22:06
juuu, tulee niin koiramainen olo tosta LASOL-C shotista. Ai että pissiessä nostaisin takajalkaa- ehei -kielestä tulee aivan samanvärinen kun eräällä koirarodulla tuolta aasiasta. Hyvää on, ei kyl kovin makiaa!

sisua45
17.02.2007, 23:01
quote:Kuumaa vettä,teelusikallinen hunajaa,ripaus sitruunamehua ja STROHHIA

Samoilla linjoilla, mä laitan yleensä teetä, hunajaa ja rohia. Sitä myydään tietysti valmiinakin, jägertee, on hyvää mutta turkasen kallista. Kun on talvella koko päivän pihalla viimassa, niin illalla lämmin rohi paukku lämmittää mukavasti. :) Hmmm, täytyykin käydä kaapilla...

Suomen Autoteollisuus Oy ja British Leyland Motor Corporation = Sisu A-45

farmari
17.02.2007, 23:48
Vanilla cream, cola ja kirkas viina. Siinä on tiistaiexpressin kaava ja on muuten linnunmaitoa!

mauno
18.02.2007, 10:06
Heinonen = gin+sour apple+greippi ja vähintään VS kirjain yhdistelmän omaavaa rypälemehua tulee nautittua aika usein...

Mikä ei tapa,se vahvistaa

Maskotti
18.02.2007, 15:52
Silloin harvoin kun baarissa oon niin juon BWC:tä, banaaniviskicolaa. Aikas hyvää ja tehokasta <img src=icon_smile_wink.gif border=0 align=middle>

-Mutta kyllähän sinä tiedät miten herkkä nauta minä sisimmässäni olen-

jv
18.02.2007, 21:15
valkovenäläistä on tullu ryystettyä, tuoremehu kossukin on melko yleinen...

keppanaa janoon...

___________________

osia saa ja mopolla
pääsee<img src=/smiley/buttrock.gif border=0 align=middle>
___________________
www.pahama.com

sami_k
18.02.2007, 21:21
kossu vissy ja joskus jotain muuta mitä mieleen jualahtaa

Ex_inkkari
18.02.2007, 21:26
Kylmä olut <img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle>

Broncosaurus

A45
18.02.2007, 21:33
quote:
Kylmä olut <img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle>


Olisin voinu lyödä melkein vetoa että sun mielestä parasta on esim. Lasoli jäillä tms...<img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle><img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle><img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle>

-Maastoautossa on jäykkä etuakseli-

Rainy
18.02.2007, 22:16
Ruoska.
Ehdottomasti ykkönen :)

Fifty-fifty minttua ja salmiakkikossua. Nautitaan Pohojammaan kautta eli kerralla tuulensuojaan - nössöt hörppää jäävettä päälle ettei "polta kurkkua" :)

"....Jos viittisit olla koskematta mun puukkoon ja haulikkoon...pysyt pitempään terveenä..."

09.05.2007, 21:17
Isännän erikoinen: 1 osa kossua; 1 osa vodkaa; 1 osa Tequilaa tai Giniä.

Note! This message was posted anonymously!

psychobilly
09.05.2007, 21:24
Lepakkohan se eli bacardicola no.1 ja absintti on kanssa loistavaa!!! muuten kirkkaat pakkaakin menemään raakana ääntäkohti =) ja plissit juodaan seuraavana päivänä ehkä. ja uuden makunautinnon sain sheridan kahvi likööristä sellane mis o kaks eri pulloo yhes toises ruskeeta tahnaa ja toisessa maidon korviketta oli kumminkin kommeeta.

kaasupohjassa kiertelemättä niin että kuljettajasta tulee matkustaja
ei se kaadu vähän kallistelee vaan

---4x4 Team NoRtH----
psychobilly
-team-
MIELENTERVEYSHÄIRIÖ


Edited by - psychobilly on 09/05/2007 22:24:57

sisua45
09.05.2007, 21:32
quote:Lepakkohan se eli bacardicola no.1 ja absintti on kanssa loistavaa!!! muuten kirkkaat pakkaakin menemään raakana ääntäkohti =) ja plissit juodaan seuraavana päivänä ehkä. ja uuden makunautinnon sain sheridan kahvi likööristä sellane mis o kaks eri pulloo yhes toises ruskeeta tahnaa ja toisessa maidon korviketta oli kumminkin kommeeta.

Perkule, on aina pitäny tota absinttia maistaa. Pistääkö se pöntön sekasin, onko psyko huomannu mitään erikoista?<img src=icon_smile_tongue.gif border=0 align=middle>

Size [u]does</u> matter, Sisu A-45 (http://www.petrisimolin.com/ThePalsta/topic.asp?TOPIC_ID=35014)

KingCabbi
10.05.2007, 00:54
kyllä se on silleen hyvä single malt viski ilman mitään. vielä sellanen ku Glennfiddich kaoran reserve. erittäin pehmeä ja hyvä viski eritoten hyvän sikarin kanssa . ja sit gin tonic, olut on aina hyvää. kirkkaat menee muuten pakkasen kautta kurkusta alas.

kyllä mettään menään vaikka pakko ei oliskaan

Kovakalu69
10.05.2007, 02:17
Puoli litraa natsi Siwan tiikerijuomaa blandattuna puoleen litraan Smirnoff votkaan. Yleensä tulee naatiskeltua tuommoinen satsi kattilasta, tai maljakosta, riippuen siitä mikä ekax jää huurureissulla kätöseen.

-Enemistö tarkoittaa joskus sitä, että kaikki idiootit on samalla puolella-

-EUvostoliitto. Toverismin toinen mahdollisuus!-

-Metallimusiikki on pelastanut monet Jeesukselta-

http://www.petrisimolin.com/smiley/moon3.gif

boozer
10.05.2007, 06:11
quote:
Kylmä olut <img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle>

Broncosaurus

just se <img src=icon_smile_approve.gif border=0 align=middle>

kaikkea aloitan mutta
mitään en saa valmiiksi

10.05.2007, 11:06
whisky raakana, olut kylmänä ja paukku hmm.. whisky + apricotbrandy + cola toimii melko hyvin.

Note! This message was posted anonymously!

junnu78
10.05.2007, 11:10
paras paukku ehdottomasti on neekeri ahtojäissä.
sisältää votkaa, mustan oliivin, jäämurskaa ja hammastikun. votka ja jäämurska lasiin, päälle oliivi ja käteen hammastikku, millä voi tökkiä oliivia<img src=icon_smile_tongue.gif border=0 align=middle>

*team crasshopper*
-LISÄÄ MUTAA!!!-

Edited by - junnu78 on 10/05/2007 12:12:01

Slantsix225
10.05.2007, 11:38
Kokeilkaas Irish Carbomb:ia
Tuoppi Guinnessia ja 2cl baileyssia, 2cl viskiä. Baileys ja viski snapsi lasiin ja sitten tipautetaan snapsi lasi pystyyn tuoppiin. Kannattaa juoda aika nopsaan...

B-music, psychobilly, rockabilly, trash......it's Batmobilly!

Numppa
10.05.2007, 21:02
Votka-vesi, ja väliin salmiakkikossu ettei selviä kesken illan..

Ippe911
11.05.2007, 13:06
Preeriakoira ;)

Sisäpiiri rules ;)

www.bike-expo.tk

kingkuppi
11.05.2007, 13:53
On tullut kehitettyä melkoinen mieltymys oluisiin, etenkin tummiin.

r2ree
11.05.2007, 15:09
Kuubalainen salaatti. Elikkä Mojito

Brasilialainen hedelmäsalaatti. Elikkä Caipirinha tai Caipirosca.

Guinnes.
Tulipas todettua just tällä viikolla, että on parempaa paikan päällä..

SLCK # 229
- MMC -

- Roverilla taivaaseen - Toyotalla mihin vaan -

PikkuMyy
11.05.2007, 15:32
Ajattelin ottaa Vikingfjordia paukun,raakana.

Paha paikka...sinne!

RJ70
11.05.2007, 17:58
jos joku joskus eksyy raahessa manu paariin nii tilaa KOPSALAINEN!!
on halapa ja petollinen<img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle>


"jos oot ymmärtäny kaiken, oot varmasti käsittäny jotaki väärin..."

Kauttu
11.05.2007, 18:17
quote: Perkule, on aina pitäny tota absinttia maistaa. Pistääkö se pöntön sekasin
Aikas tuhtia tavaraahan tuo on ja sen kun vielä liekittää niin saadaan tuhdin höyryt ilmoille. Aivan etiketin mukaista nauttimistapaa en osaa sanoa. Normaalisti tulee juotua kaljaa ja siideriä

lintta
11.05.2007, 18:30
quote:
quote:Lepakkohan se eli bacardicola no.1 ja absintti on kanssa loistavaa!!! muuten kirkkaat pakkaakin menemään raakana ääntäkohti =) ja plissit juodaan seuraavana päivänä ehkä. ja uuden makunautinnon sain sheridan kahvi likööristä sellane mis o kaks eri pulloo yhes toises ruskeeta tahnaa ja toisessa maidon korviketta oli kumminkin kommeeta.

Perkule, on aina pitäny tota absinttia maistaa. Pistääkö se pöntön sekasin, onko psyko huomannu mitään erikoista?<img src=icon_smile_tongue.gif border=0 align=middle>

Size [u]does</u> matter, Sisu A-45 (http://www.petrisimolin.com/ThePalsta/topic.asp?TOPIC_ID=35014)




Aina se psycho on ihan sekasin, vaikka jois perkele aku ankka juomaa<img src=icon_smile_clown.gif border=0 align=middle><img src=icon_smile_clown.gif border=0 align=middle><img src=icon_smile_clown.gif border=0 align=middle><img src=icon_smile_clown.gif border=0 align=middle><img src=icon_smile_clown.gif border=0 align=middle><img src=icon_smile_clown.gif border=0 align=middle><img src=icon_smile_clown.gif border=0 align=middle><img src=icon_smile_clown.gif border=0 align=middle><img src=icon_smile_clown.gif border=0 align=middle><img src=icon_smile_clown.gif border=0 align=middle><img src=icon_smile_clown.gif border=0 align=middle>


Ja kyllä tuo leppakko kola on ykkönen. Mites psycho tänään meinaaks leineperisöityä??


Ei se siihen kaadu...

ttapio
11.05.2007, 19:32
no sehän on tierysti lapinmiehen kutsu, elikkä kaadetaan tummaa 80% trohhia lasiin pudotetaan 1 euron kolikko lasiin ja kaadetaan siihen lisäksi pirtua kunnes kolikko näkyy ja juodaan pois.

pakko mahtua ku on vihitty

Kruuse
11.05.2007, 22:04
Joteki muodostunu tavaks litkiä karpalokossua. Harry Wallbang on hyvä mut petolline paukku ja hyppy tuntemattomaa melko maukas shotti.

Elo kättelee remonttihansikkain
offroad.eimihikaa.com

blazoffer
12.05.2007, 01:31
Kossuvissy

Yksinkertainen, selkeän makuinen ja helppo tilata myös yli 3 promillen änkyrässä <img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle>

http://static.petrisimolin.com/gallery/data/images/blazoffer-Hummerbowtiesign.JPG

Kypaerae
12.05.2007, 02:03
Votkarussian menee aina alas vaikka ois liikaa ottanu...
Akomahoolipitoinen aines ei maistu hirveesti mut ketä siitä raakaa taas tykkää juoda ni juokoon.

Rohmo
12.05.2007, 19:59
leijona ei sekoitettuna vaan povitaskussa hölskytettynä:)

12.05.2007, 20:16
Kyllähän se parasta on "virallinen hot-rot juoma" Kokeilu suoritettu tarkoin valvotulla ja eläinkokella testatulla yksityis-alueella. 2dl nostaa minkä tahansa 4WD auton maavaraa 20cm, seuraava 2dl jättää ilmaa mahan alle vielä 10cm lisää ja pari olutta päälle niin kaikki maanpäälliset mäet häviää olemasta. Juoma on vissiin virallisesti fisu mut, meillä se on virallinen hot-rot juoma.

Note! This message was posted anonymously!

teamZERO
12.05.2007, 20:55
Minttuu tai mariannee tulee usein kumottua kun sattuu sille päälle.. nyt on vuorossa minttu :P

-liikkuuhan se paskakii-

psychobilly
13.05.2007, 21:37
quote:
quote:Lepakkohan se eli bacardicola no.1 ja absintti on kanssa loistavaa!!! muuten kirkkaat pakkaakin menemään raakana ääntäkohti =) ja plissit juodaan seuraavana päivänä ehkä. ja uuden makunautinnon sain sheridan kahvi likööristä sellane mis o kaks eri pulloo yhes toises ruskeeta tahnaa ja toisessa maidon korviketta oli kumminkin kommeeta.

Perkule, on aina pitäny tota absinttia maistaa. Pistääkö se pöntön sekasin, onko psyko huomannu mitään erikoista?<img src=icon_smile_tongue.gif border=0 align=middle>

Size [u]does</u> matter, Sisu A-45 (http://www.petrisimolin.com/ThePalsta/topic.asp?TOPIC_ID=35014)

juu kyllä se pistää miettimään ja saa pöntön tosiaan normaalia sekasemmaks <img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle><img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle><img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle><img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle><img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle><img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle><img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle><img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle><img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle><img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle><img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle><img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle><img src=icon_smile_clown.gif border=0 align=middle>

kaasupohjassa kiertelemättä niin että kuljettajasta tulee matkustaja
ei se kaadu vähän kallistelee vaan

---4x4 Team NoRtH----
psychobilly
-team-
MIELENTERVEYSHÄIRIÖ

psychobilly
13.05.2007, 21:38
quote:
paras paukku ehdottomasti on neekeri ahtojäissä.
sisältää votkaa, mustan oliivin, jäämurskaa ja hammastikun. votka ja jäämurska lasiin, päälle oliivi ja käteen hammastikku, millä voi tökkiä oliivia<img src=icon_smile_tongue.gif border=0 align=middle>

*team crasshopper*
-LISÄÄ MUTAA!!!-

Edited by - junnu78 on 10/05/2007 12:12:01
tää kuulostaa aika kuninkaalta<img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle><img src=icon_smile_cool.gif border=0 align=middle><img src=icon_smile_cool.gif border=0 align=middle>

kaasupohjassa kiertelemättä niin että kuljettajasta tulee matkustaja
ei se kaadu vähän kallistelee vaan

---4x4 Team NoRtH----
psychobilly
-team-
MIELENTERVEYSHÄIRIÖ

psychobilly
13.05.2007, 21:39
quote:
quote:
quote:Lepakkohan se eli bacardicola no.1 ja absintti on kanssa loistavaa!!! muuten kirkkaat pakkaakin menemään raakana ääntäkohti =) ja plissit juodaan seuraavana päivänä ehkä. ja uuden makunautinnon sain sheridan kahvi likööristä sellane mis o kaks eri pulloo yhes toises ruskeeta tahnaa ja toisessa maidon korviketta oli kumminkin kommeeta.

Perkule, on aina pitäny tota absinttia maistaa. Pistääkö se pöntön sekasin, onko psyko huomannu mitään erikoista?<img src=icon_smile_tongue.gif border=0 align=middle>

Size [u]does</u> matter, Sisu A-45 (http://www.petrisimolin.com/ThePalsta/topic.asp?TOPIC_ID=35014)




Aina se psycho on ihan sekasin, vaikka jois perkele aku ankka juomaa<img src=icon_smile_clown.gif border=0 align=middle><img src=icon_smile_clown.gif border=0 align=middle><img src=icon_smile_clown.gif border=0 align=middle><img src=icon_smile_clown.gif border=0 align=middle><img src=icon_smile_clown.gif border=0 align=middle><img src=icon_smile_clown.gif border=0 align=middle><img src=icon_smile_clown.gif border=0 align=middle><img src=icon_smile_clown.gif border=0 align=middle><img src=icon_smile_clown.gif border=0 align=middle><img src=icon_smile_clown.gif border=0 align=middle><img src=icon_smile_clown.gif border=0 align=middle>


Ja kyllä tuo leppakko kola on ykkönen. Mites psycho tänään meinaaks leineperisöityä??


Ei se siihen kaadu...
ei tullu leineperisöidyttyä tuli uni aika aikasin vähä o jääny välii nää kommentit<img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle><img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle><img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle><img src=icon_smile_cool.gif border=0 align=middle><img src=icon_smile_approve.gif border=0 align=middle><img src=icon_smile_approve.gif border=0 align=middle>

kaasupohjassa kiertelemättä niin että kuljettajasta tulee matkustaja
ei se kaadu vähän kallistelee vaan

---4x4 Team NoRtH----
psychobilly
-team-
MIELENTERVEYSHÄIRIÖ

koppis
14.05.2007, 10:43
Kaljahan on aina hyvää... etenkin tumma, suomalaisiin oluisiin saa vinkeän maun lorauttamalla tilkan viskiä mukaan.

Viski on parasta kun laittaa tipan huoneen lämpöstä vettä mukaan... ei missääntapauksessa jäitä... myös kaljaa kannattaa kokeilla suhtella 50-50.

Jekku on ihan pekuleen hyvää.

Absintista tulee hyvää laittamalla puolet bayliissiiä sekaan.

http://www.msnpro.com/animated/3d/emot104.gif --&gt; http://www.msnpro.com/animated/3d/emot2.gif --&gt; http://www.msnpro.com/animated/3d/emot11.gifhttp://www.msnpro.com/animated/3d/emot23.gifhttp://www.msnpro.com/animated/3d/emot2.gif --&gt; http://www.websmileys.com/sm/obscene/eck31.gif --&gt; http://www.msnpro.com/animated/3d/emot107.gif --&gt; http://www.msnpro.com/animated/3d/emot100.gif

Rankka työ vaatii rankat huvit.http://www.dubyasworld.com/dubya-drunk-2.gif

koppis
14.05.2007, 10:44
Tulipas hieno kuvasarja<img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle>

Rankka työ vaatii rankat huvit.http://www.dubyasworld.com/dubya-drunk-2.gif

ttapio
15.05.2007, 13:26
vielä tuli mieleen parhaasta "paukusta" sellainen, ohi topic juttu. kun pantiin hylättyyn sota ajan saunaan kivikasan päälle,tunturilla neipel ferfeni ja tuikattiin tulet kasan alle, ooteltin puoli tuntia mäen takana kunnes tuli se "paukku" ja sauna lens taivaalle Saunan paikalle jäi 7kg trotyylin tekemä monttu.

pakko mahtua ku on vihitty

Repro
15.05.2007, 14:05
Titanicin tuho ainakin kolisee juoman loputtua.

"Suck my dick"
-Ron Jeremy
Montenegros (http://www.montenegrooffroad.com)#10

nöfnöf
16.05.2007, 19:07
jekku pelastaa päivän

454SS
16.05.2007, 21:56
Bacardi-kola tuplana ilman roskia(jääpalat ja sitruuna).

16.05.2007, 22:02
Viski+calliano+cola kirkastaa katseen ja raikastaa hengityksen!

Note! This message was posted anonymously!

h-a-r-z-a
16.05.2007, 22:10
Viimeaikoina lätrännyt punkun kanssa,mutta Pohjanpoikasevenuppi on hyvää ja jos vielä sattuu olemaan kaakaolikööriä sekaan.
Kossuvissy kurkulla..raikas ja terveellinen.Kurkku tuoreena ja kotimaisena.Nuorna poikana tuli viskejä imettyä,mutta se on nyttemmin jäänyt,silti Seagram´s VO on parasta

...on tosta joku menny..
E.S.Y.

lintta
17.05.2007, 00:24
quote:
Titanicin tuho ainakin kolisee juoman loputtua.

"Suck my dick"
-Ron Jeremy
Montenegros (http://www.montenegrooffroad.com)#10



<img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle><img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle><img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle><img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle><img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle><img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle><img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle><img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle><img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle><img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle><img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle><img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle><img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle><img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle><img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle><img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle>

Ei se siihen kaadu...

11.10.2007, 12:24
Kossua appelsiinimehulla, 4-kaljaa, 5.5% lonkeroa ja oikeestaan ihan kaikkea missä ei oo rommia, viskiä tai likööriä

Note! This message was posted anonymously!

olL
11.10.2007, 14:59
kyllähän jos kännin haluaa ne se on perinteinen lynäri, eli bourbonia ja martinikkirommia suhteessa 50-50, voidaan tehdä viileänä, taskulämpimänä, tai huoneenlämpöisenä, muttei mitään vesiä/jäitä tai muita jatkoksia siihen

mut jos tissutella haluaa niin kyllä stolisnaja(tai kossu)+russian jäillä niin ompahan mukavaa ryystää napaan

-manakeri-

OffRoad Kainuu

oltzi
11.10.2007, 19:04
1.sivuluisu, ja toinen hyvä o snifferi

12.10.2007, 22:50
Keskivahva =2cl jekkua+ 2cl vaaleaa rommia, shottilasiin ja kerralla huiviin, lämmittää mukavasti ja ei tarvii montaa kymmentä maistella...


Note! This message was posted anonymously!