View Full Version : 4runnerin tukivarsista
Eli takatukivarsien pituudet(reiästä reikään) ja muodot(jos ei suora) ois tarpeellisten tietojen listalla, viitsiskö joku ko. laitteen omistaja kurkistaa alustaa:)
Lenkki-lenkki kiinnityksellähän nuo lienee?
Suoria tikkujahan nuo, lenkki-lenkit. Ylemmät n. 300 mm, alemmat n. 465 mm.
Mitäs meinasit rakentaa?
_______________________________________________
Toyota 4Runner 3.0TD, SDORI spacerit, BFG AT 33x10.50R15
Kolmilinkki suikan etupäähän mietinnässä, alemmiksi tukivarsiksi ois rangen takatikkuja olemassa, mutta ylin pitäis jostain keksiä ja tuo 4runnerin alempi näyttäs pituuden puolesta aika hyvältä.
Kelaperse
14.02.2007, 14:33
Minkälaiset puslat on noissa runnerin lenkkilenkkipäissä? Irroitettavat? Löysät? Mikä pulttikoko? Jos niistä vaikka joskus olisi hyötyä jossakin.. :)
----------------------------------------------------
Antaako ajokunto aiheen ajaa aamulla? Alkoholi poistuu verestäsi hitaasti. Yleensä hitaammin kuin luulet. Arvioi oikein ajokuntosi, jos aiot ajaa.
----
www.students.tut.fi/~koivune3/index.html
Tuo puslien vaihdettavuus ja lisänä lenkkipään halkaisija kiinnostais täälläpäinkin.
Puslat eivät näyttäisi kuvan mukaan olevan vaihdettavissa, mutta ihan normaalit koolit niissä näyttäisi olevan. Löysyydestä vaikea sanoa mitään. Silmäpään ulkohalkaisija on n. 60 mm. Pulttien paksuus 12 mm. Ylätukivarsien putket on muuten jokseenkin hepposta tekoa, halkaisija on n. 12 mm. Näyttää kuvassa paljon jämymmältä.
http://img74.imageshack.us/img74/8839/4runnerintakatukivarretvk6.jpg
_______________________________________________
Toyota 4Runner 3.0TD
Suzuki SJ410