Kirjaudu sisään

View Full Version : No sitten kysymys kytkimistä ;)


lantikka
14.01.2007, 17:49
Millä porukka ratkaisseet vinsin ohjaimen tai lukkojen päälle pois kytkimiä Yms:) Kerro kaverille miten homma hoidetaan. Johtoja menee ja tulee mutta ois sika hieno hoitaa asia jotenkin makeesti.

S

slipoveri
14.01.2007, 17:58
Huudetaan ikkunasta apparille että pistä lukkokiinni
Ääniohjaus on nykyaikaa.

lantikka
14.01.2007, 18:07
juuri tuollaista meinasin, pitäskö olla joku pika komento taka.. ja etu.. vai taputanko aina tietyn tahdin mukaan ja sitten menee päälle ja pois, kauhee muistaminen mitä oli taputtanut viimeksi.

MK
14.01.2007, 18:14
Mulla on lukkojen kytkimet kuskin ja apparin penkkien välissä ja valot sitten kojetaulussa. Siitä voi sitten kumpivaan sählätä lukkojen kanssa.

www.alanmiehet.com #2

sjeeppi
15.01.2007, 08:35
Mulla on takana palalukko ja edessä kitkalukko. Vinssin kytkin kojelaudassa, sopivasti ja helposti peukalolla toimiva ja apparille kaikki tärkeät mittarit ja flektin käyttönappula ja vinssin kaukoohjain


STILL PLEIS VIT TRAKS !

Shuttle
15.01.2007, 13:16
Suunnitteilla olisi tehdä sopivasta akryylitangosta katkaisijat joihin saisi merkkivalotoiminnonkin kaiverrettua.
Mutta toistaiseksi vain suunnitteluasteella. Vaihtoehtona on teksti+vandalproof-katkaisija ja merkkivalo(led).

Land Rover Series 2A, 1965. SWB station wagon.
FC paloautoprojekti (http://shuttle.daug.net/donna/)