PDA

View Full Version : Kysymys pick upin muutoskatsastuksesta?


akp
07.06.2006, 12:08
Niin kyselisin tuollaista että mitä mahtaa maksaa vuosikatsastus ja muutoskatsastus yhteensä tuollaiseen neliveto pick uppiin.
kori sekä alusta on korotettu.renkaat on muutettu 31"11.50 R15 niin niitä ei vissiin tarvii muutoskatsastaa vai tarviiko?
lisäksi vielä että tarviikos noita roiskeläppiä olla takana ja entäs takapuskuria?
kiitos jo etukäteen vastauksista!

NKH
07.06.2006, 12:39
Sanotaanko nyt vaikka näin että helpommalla saat hinnat tietoon kun soitat paikalliselle kattastusasemalle, ei sitä täällä kuitenkaan katsastaa voi <img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle>

Korotukset on aina muutoskatsastettava ja ne menee isomman muutosluokan maksun mukaan eli jotain luokkaa 60€

Renkaista ja takapuskimen tarpeesta ei noilla tiedoilla voi kukaan sanoa mitään, renkaisiin vaikuttaa auton merkki/malli ja rekisteriotteessa seisova rengaskoko ja takapuskurin tarpeeseen ajoneuvon tyyppi ja ikä.

EDIT: typo

____________________________
VAZ 2121 Niva
SORONÓ Off-Road Team (http://sorono.tk) #1
Mansen Maasturi Club (http://mansenmaasturiclub.com)
toveriniva@kotikone.fi

Edited by - ToveriNiva on 07/06/2006 13:40:38

07.06.2006, 12:58
Vuosikatsastus + muutoskatsastus renkaille ja korotukselle yhteensä 85€.

Arskanyymitehtaalta

Note! This message was posted anonymously!

OPA
07.06.2006, 13:17
minulla 2-&gt;3 paikkaiseksi ja renkaat isommiksi kokonaisuudessaan n. 120E. ja tämä kajaanissa.




MÖHKÖ Patrol
Boar Project
BY: OPA