View Full Version : M: Uaz-452 E-van -4x4 vm 1980 - MYYTY-
Olis tollanen vanha radio uaz (paku) myytävänä kun ite ei ehdi laittaa rekisteriin ja muijan kuukautis kierto menee sekasin kun se näkee sen tossa pihassa.Kaikki toimii jopa valot. Joka ainoo polttimo syttyy.Ostettu kalkusta viime syksynä ja ajettu Pomarkkuun.Renkaat on uudet mutta kuivuneet,taka ovet on saanu niitin jossain sota tantereella,toiset saa mukaan, ajanut en ole kuin jotain 100 km ja lähtee ku jänes makuulta. Ainoa auto mitä meillä ei ole tarvinnu apu virralla herätellä vaikka seiso 3 kuukautta. sisällä isot akut(varmaan jotain radio akkuja) ja vebasto sekä kirjoitus pöytä.Uusi akku penkin alla ja veivikin löytyy, sekä vesipumpun saa mukaan koska vanhassa vähän klappia. ketjut löytyy pariin pyörään, hintaa olen aatellu tollasta 600 euroo tai tarjotakkin saa rahaa tai jotain vaihtoa johki lava pakuun(yhtä halpa tarvis olla)Tällä hetkellä uaz pitää koiran ketjun vaijeria kireella ja työnsä on hoitanu hyvin, kireellä on pysyny.
Edited by - baxxter on 26/05/2006 07:46:35
Edited by - höpis on 27/05/2006 10:54:12
Edited by - höpis on 27/05/2006 10:56:08
niin meinas unohtuu et kuvia tästä kaunottaresta löytyy tuolta mun rohviilista, jollei oo karkuu juassu.
Mieli tekis mutta nyt ei pysty kun 2 rojektia ihan levällään. Eikö sitä voi piilottaa mihinkään<img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle><img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle><img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle>
- UAZ -
Natural Drive
Lähetin tyhmiä kysymyksiä sähköpostilla...
-Pitää kysyä vaimolta..-
olin viikon tossa töissä yhtä soittoo ja nyt uazin hinta on 450 euroo (löyty uusi rojekti ja sen verran vielä puuttuu),myyn ensimmäiselle kuka hakee,jos kelleen ei kelpaa alle kalkun hintojen ja koe ajo mahdollisuudella, niin pistän sen lihoiksi. onko kellään neuvoa mitä tommosen rekisteröinti maksaa? on tullu muutama sellanen kysely.
Revolver
24.05.2006, 07:34
quote:
onko kellään neuvoa mitä tommosen rekisteröinti maksaa? on tullu muutama sellanen kysely.
Sinulla on tuossa se hyvä puoli että tuo on vuodelta 1980, joten ei ongelmia minkään tyhmien direktiivien kanssa. Joten jos auto on muuten kunnossa niin ei se kalliksi tule. Reksiteröintikatsastus, pakokaasumittaus (vai onko tarpeeksi vanha että ei tarvii?) ja rekisterikilvet. Varmasti unohdin jonkun summan tuosta mutta kuitenkin.
onko autossa vakio CCCP kaasari vai onko armeija vaihtanut siihen weberin kaasarin? Jos pitää tehdä pakokaasumittaus ja on CCCP kaasari niin sitten vaan tarkasti säätöihin niin menee kyllä sekin heittämällä läpi :)
Ostaisin tuon pois jos olisi tilaa säilyttää, mutta kun ei ole <img src=icon_smile_dissapprove.gif border=0 align=middle> Tästä saa joku todella halvalla täysiverisen maastopakun!
UAZ-315126
"Ulyanovsky Avtomobilny Zavod"
Missä päin suomea tämä on?
laita puhelinnumero ja paikkakunta mistä tää löytyy!
.
.
.
.
.
.
.
.
http://static.petrisimolin.com/gallery/data/images/jjtp-Sliverstars.gif
http://static.petrisimolin.com/gallery/data/images/jjtp-toyoff.jpg
Löytyy Pomarkusta, porista noin 27 km kankaanpään suuntaan Puh:040 5464684, tavoitettavissa aina.
Mikä olisi tiukka hinta?
Note! This message was posted anonymously!