View Full Version : Jousifirmaa/Offiliikettä Tampereella?
Löytyykö Tampereen seudulta firmaa, josta saisi jouset Bj-45:een?
SLCK #274
Edited by - Jull on 02/02/2006 15:18:40
HobGoblin
02.02.2006, 15:20
Pajakulma tulee ensimmäisenä mieleen jousien osalta.
Muita offaukseen liittyvää tavaraa myyviä puljuja ei sitten oikein montaa taida ollakaan?
- Isoa kovaa kellon ympäri -
Ainakin Pajeron lehtijousipakat löyty ihan Koivusen luettelosta eli lähin autotarvikeliike, makso jotain 170e kpl. Laitoin eilen kiini, lauantaina näkee pääseekö mihinkään vai menikö peräkin yhtä tönköks kun etupää Pajerossa jo alunperin. Toyotan pakoista en tiedä mut luulis löytyvän, kumipuslat tuli mukana U-pultteja ei saanu.
Note! This message was posted anonymously!
luppakorva
02.02.2006, 16:50
Taas loggautu ulos, vissiin pätkäsähköä ollu liikkeellä. Niin ja jouset tuli iltapäivällä, kun aamupäivällä tilasin.
Käyttäjä
02.02.2006, 17:16
Pirkkalasta saa toyon jousia mutta ne on penteleen jäykkiä...
- - - - - - - - - - - - -
#perillepääsy ei ole itsetarkoitus vaan matkanteko# Saunalahti rules
SLCK Member #51
kayttaja@offipalsta.com
cruiser60@luukku.com
http://www.petrisimolin.net/gallery/data/images/Kayttaja-sig.png
Onkos mitään muita offaukseen erikoistuneita liikkeitä Tampereella? Entäpä minne kannattaisi HDJ80 viedä Tampereella, jos jotain huoltoa kaipaisi? Toitsun omat hinnat lienevät pilvissä, eikä aina ole osaamista/tiloja/aikaa (tässä järjestyksessä) omatoimiseen työskentelyyn.
Toki jos joku haluaa jeesata esim. etu- ja takaperän kunnostuksessa, niin kaikki apu on tervetullutta! Tuossa tolppapaikalla sateessa ei kovin ihmeisiin meikäläinen pysty.
Note! This message was posted anonymously!
Racingrabbit
29.08.2006, 16:08
Pajakulma on muuttanut Sarankulmaan ja siellä on nykyään asiakaspalvelussa joku nuorempi kaveri.
Heppu oli tosissaan kiinostunut suunnittelemaan,mitä offiauton jousille voisi käyttötarkoituksesta riippuen tehdä.
Suosittelen!
Offiharrastajan autokorjaamoa Tampereella miettiessä,tuli mieleen eikös yhdellä MMC:n aktiiviharrastajalla ole autohuolto Jankassa?Ajaa Fun kisoissa valkealla LJ:llä
Edited by - Racingrabbit on 29/08/2006 17:09:20
r aaltosen purkaamolta saa uusia jousia ainakin joihinkin maastureihin pirkkalasta..
033684000 on numero..
lisää kaasua, puut suurenee...
quote:eikös yhdellä MMC:n aktiiviharrastajalla ole autohuolto Jankassa
Juu Reska pitää semmosta. Semmonen autohuolto Jankassa on oikealta nimeltään Jankan autohuolto<img src=icon_smile_big.gif border=0 align=middle>
Tuolla:
Vehnämyllynkatu 2
33560 Tampere
Puhelin 03-3636411
--Teknik, sano ryssä kun saranan näki.--
Kuvia matkan varrelta (http://stiletti.wipsl.com/gallery/album249)
Kiitoksia vinkeistä! Täytyy poiketa tuolla Jankassa huomenna!
Note! This message was posted anonymously!