View Full Version : BJ:n jarrupääsylinterin anturit?
Ei selviä piirikaaviosta mitä ihmettä pääsylinterissä olevat kaksi anturia tekevät.
Seisontajarru, jarrunesteen pinnakorkeus ja vedenerotin sytyttävät (jos sytyttävät) jarrujen varoitusvalon, mutta...
Joten josko jollakulla olisi selventävä tieto?
A-P
Kotimainen diesel on jees!!!
Kuvia: http://aph.1g.fi/kuvat/
Jarruvalot.
www.alanmiehet.com #2
quote:
Jarruvalot.
www.alanmiehet.com #2
Ainakin meikäläisen bertassa jarruvalojen kytkin on polkimen juuressa eikä pääsylinterillä.
- jm
____________________________________
- jm
KoMk ry. Off Road Team. SLCK #110.
Muistanko väärin mutta olikos siellä sellainen anturi mikä tunnistelee mäntien liikettä ts jos vuoto tulee ja toinen mäntä kolahtaa pohjaan niin lamppu syttyy
-Maastoautossa on jäykkä etuakseli-
Rupes vaivaa niin paljon että piti vähän tutkailla. Se varoituslamppu maadottuu ilmeisesti pääsylinterin kautta. Kun vetää käsijarrun päälle niin lamppu syttyy ja sit jos painaa samaan aikaan jarrua niin lamppu sammuu. Onko noiden tarkoitus sitten ilmoittaa että järjestelmässä on tarpeeksi painetta vai oisko se toi A45 juttu.
www.alanmiehet.com #2
No jo on diagnostiikkaa koneessa!
Itsellä piuha poikki ja kaveri äityi ihmettelemään mitä ihmeen antureita. Näin se selvisi, kiitoksia. Ei tarttenu yöuniaan menettää.
A-P
Kotimainen diesel on jees!!!
Kuvia: http://aph.1g.fi/kuvat/
No saakeli jäi sitten nyt vielä epäselväksi,
että MIKSI?
A-P
Kotimainen diesel on jees!!!
Kuvia: http://aph.1g.fi/kuvat/