PDA

View Full Version : töllö hajos


lacrits68
14.04.2021, 13:08
moi!

töllöstä tuli eilen kitkerät käyttösavut. Uuden tarvis, per HETI, mutta mitä?

katselen 100% TV verkonkautta ( nyt elisaviihde cromecastin kautta).

Mikä olis "halpa-ja-hyvä" n 50'' telkkari? mielellään ehkä android, sisäänrakennettus "cast " toiminto ja mielellään hyvä ääni. Kattelin Powerin ja gigantin kotisivuja.....voi ristus mikä määrä telkkareita.-...! :D

Mutis
14.04.2021, 17:25
Tuskailin viimekesänä saman homman kanssa ja päädyin 65" Samsung q60r malliin. Ei tunnu liian isolta vaikka aika läheltä kattookin. Ääni aika ohut, mut niin se taitaa kaikissa olla kun sinne telkkariin ei mahdu kunnollisia kaiuttimia. Ostin kaveriksi Samsungin sounbarin, niin nyt voi hyvillä mielin kuunnella musiikitkin töllön kautta ja on yhteensopiva, eli pärjää yhdellä kaukosäätimellä.

offroadjouni
14.04.2021, 19:09
En ole asiantuntija, mutta loppuvuodesta päädyttiin LG 65" CX 4K OLED -telkkariin ja ihan tyytyväisiä ollaan oltu. Arvelen että karvalakkimallistakin näkisi uutiset, joten halvemmallakin tulee varmasti toimeen.