Kirjaudu sisään

View Full Version : SLCK


ipancruiser
27.04.2019, 00:35
Poistin viestin. Oli asiatonta narinaa.

Samppahj
27.04.2019, 06:12
Ja miksi täällä sitä nariset? Tämä ei ole slck:n foorumi.

jmk
27.04.2019, 06:40
En kyllä usko että sieltä pois heitetään ihan yht äkkiä, syitä saattaa olla monia, esim. Osoite on saattanut muuttua...ja vaikka Ramilla on paljon tietoa niin hän kuitenkaan kaikkien liikkeistä ole perillä. Ja onhan joitain muutoksiakin tullut toimintaan toki näistä on ollut foorumilla infoa. Jos siellä ei ole vuosiin käynyt lueskelemassa tiedotteita niin saattaa olla pikkasen pmennossa SLCK.n tapahtumista.
Toki asiaan varmaan tuo lohtua kun ottaa yhteyttä puh.joht Raimo Hietalaan

Lerssinen
27.04.2019, 07:22
Eka vastaus kertoo hienosti suomalaisen kerhotoiminnan tason, oli sitten se toiminta minkä alan tahansa :D

Samppahj
27.04.2019, 07:30
Eka vastaus kertoo hienosti suomalaisen kerhotoiminnan tason, oli sitten se toiminta minkä alan tahansa :D

Ja aloitus kertoo myös nykyajan toiminnan tason. Jos kohdataan vääryys tai pettymys, niin asiasta valitetaan kaikialla muulla paitsi siellä, missä pitäis. Eli kuten nyt siitä mainitaan täällä, eikä kyseisellä slck:n forumilla. Tai jos Cittarista jääki käteen mätä banaani, nii siitä valitetaan somessa yms. mutta ei tule mieleenkään mennä Cittariin mainitsemaan asiasta. Ja aloituksen pointti oli varmaan mollata kyseistä kerhoa ilman aikomustakaan yrittää korjata asiaa. Tai näin itse sen tulkitsin ja siitä syystä vastaukseni ei ollu kovin kummonen.

kivinen
27.04.2019, 07:43
Ei muuta kuin jaatte kumiveneen vuoden Land-Cruiser kuskille, niin kyllä se siitä. ;)

https://www.youtube.com/watch?v=UEAODfVyPs0

Bj Andy
27.04.2019, 08:50
Liityin SLCK kerhoon yli 20V sitten ja kävin jopa Ahvenan maalla kokoontumisessa oulusta. Nyt jokin aika sitten aloin ihmetteleen kun ei tule enään jäsenmaksu pyyntöä.Kävin jäsensivuilla katsomassa ja minut oli poistettu jäsenistä.
Olen pettynyt SLCK toimintaan. Täysin tampereen eteläpuolella toimiva kuppikunta.

T: EX SLCK61

Nii. Se jäsenmaksu pitää itse älytä maksaa kuten moni muukin asia nykyään.

Enkä itsekkään ole sitä älynnyt joten samassa veneessä ollaan, ilman airoja tuuliajolla...:D