Kirjaudu sisään

View Full Version : Palsta vai android sekoilee?


AVRO
17.06.2016, 20:14
Error 503 Service Unavailable

Service Unavailable

Guru Meditation:

XID: 12022462

Varnish cache server

Kun yritän ladat kuvaa profiilikansioon niin tulee gurun meditaatio-hetki? Mikä menee mönkään?
Jostain syystä hakukin menee suoraan Googleen kun yritän palstan omalla haulla hakea jotain, vai oliko tästä nyt joku juttu jo jossain? Sorry vaan kun tää ihmettely on androidi-tabulla ihan kauhiaa.

Krisse
18.06.2016, 01:32
Onks se Guru meditation tälläin:

http://c1.soft112.com/images/81/ac/guru-meditation-screen-saver/pad_screenshot.gif

Jos on ni se kuuluu asiaa sillontällön. Jos ei, ni sit en tie mitä sille voi tehä.

AVRO
18.06.2016, 11:22
Eikun teksti on tollai miten sen copy pasteerasin, ainakin tässä tabun ruudulla. Ihan valkoinen sivu muuten.
Myöhemmin taas toimi. Liekö joku tilapäinen mielenhäiriö?

Ruvennut vaan epäilemään kaikkea kun tän matkakoneen kanssa on kaikki hieman vaikeampaa.

JiiPee
18.06.2016, 18:25
Guru tuntuu joskus, tosin hyvin harvoin meditoivan perus-peeceelläkin. Linux ja selaimena Firefox tai Chromium. Muita selaimia ei ole tullut testattua.

Kukahan se Guru muuten on..?

offroadjouni
20.06.2016, 21:57
Joo, näitä guruiluilmoituksia nähdään satunnaisesti, eikä niistä kannata pelästyä. Asia ei ole käsittääkseni selvinnyt vieläkään, mutta tätä on pohdittu aikaisemmin esim. tuolla -> http://forums.offipalsta.com/showthread.php?t=122079&highlight=guru+meditation .