View Full Version : Hiluxiin kierre jousitus?
Jeps eli mielessä olis kierre jousituksen rakentaminen hiluun.. Miten ootte toteuttanu? Niin vm -82 ja leimalle pitäs päästä muutoksilla..
"Team Vicio"
Edited by - V-P on 09/10/2005 15:29:01
jeeppi-eki
09.10.2005, 13:33
quote:
Jeps eli mielessä olis erillis jousituksen rakentaminen hiluun.. Miten ootte toteuttanu? Niin vm -83 ja leimalle pitäs päästä muutoksilla..
"Team Vicio"
kyllä ymmärtäs kierrejousituksen laiton, mutta erillisjousitus....aika huimaa....
JEEP OR H2
JEEP, because i`m poor
hi lux taitaa mennä niin hyvin maastossa että pitää huonontaa jotta tulis "oikeita" maasto kokemuksia, ajaa saman asian kun ajelet vain takaveto päällä
pakko mahtua ku on vihitty
Korjataan asiaa eli siis kierrejousitus.. ajatus katkos. Anteeksi.
"Team Vicio"
Kyllähän sellanen kierrejousitus on hyvä mitä olen kuullu noita lehdistä kierteille vaihdetuista laitteista ja Kyllä katsastaminenkin onnistuu ihan OK,
Note! This message was posted anonymously!
http://www.petrisimolin.com/ThePalsta/topic.asp?TOPIC_ID=16122
www.alanmiehet.com #1
Minkä tukivarret noi on? Ja onko yleisestikkin vittumoinen homma tehdä toi muutos?
"Team Vicio"
Rangen varret. Leimalle pitää muuton riittää painot noissa varsissa. Empä ole itseäni vaivannut riitäiskö Hiluxin takapäähän.
Vitunmoinen homma? No, kolmessa päivässä purku, osien teko ja kasaus, mutta eipä ollu lava tiellä. Kai se riippuu näkökulmasta ja työkaluista onko paha homma.
www.alanmiehet.com #1