View Full Version : Puristusliittimet(sähköjohdot)
Killer-Wo
22.01.2016, 17:07
Mistä löytyisi kuvan puristusliittimiä. Siis kyseessä on laattasulakkeen pidin ja tuo puristusliitin on peräisin HDJ 80 sulakerasian pohjasta. Paikalliset varaosaputkat myy eioota ja Toyotan varaosatiskillä tarjolla oli uusia johtosarjoja :( . Eiköhän tuollaisia jostain löydy mutta mistä??
Joku elektroniikka puoti joka korjailee tietokoneita, telkkareita, jne... luulis löytyvän.
Ei ihan samanlainen mutta melkein: Ebay (http://www.ebay.com/itm/10x-ISO-Kontakte-weiblich-Pins-Stecker-Buchse-Pin-female-Adapter-Junior-Timer-/262041284071?hash=item3d02e0ade7:g:w88AAOSw4SlV79z s)
Tuollaisia olen sulakerasioiden pohjissa nähnyt, kannataa kysäistä paikallisesta varaosaliikkeestä (AD, fixus. jne)
Edit: timer liitin siis kyseessä
http://www.ebay.com/itm/10x-ISO-Kontakte-weiblich-Pins-Stecker-Buchse-Pin-female-Adapter-Junior-Timer-/262041284071?hash=item3d02e0ade7:g:w88AAOSw4SlV79z s
Autosähkökorjaamoilla ja lisälämmittimiä asentavilla ja korjaavilla huoltamoilla voisi löytyä suoraan hyllystä noita liittimiä.
Minultakin voisi löytyä, mutta en pääse kuin vasta maanantaina tarkistamaan onko jäänyt pakkiin pyörimään.
pipo_esa
22.01.2016, 19:05
Mites nää?
http://www.tsp.fi/tuotteet/tuoteryhma/amp-stdpowertimer-kontaktit/action/list/
https://www.facebook.com/Pasielektro