PDA

View Full Version : Myyty "Range Rover" V8+automaatti+36/12,5-16,5" Good Year - projekti


Jare
27.11.2015, 10:34
Tuollaisen tapainen ollu suunnitelmissa tästä tehdä, mutta kun ei v***u kerkee, niin ei kerkee:(:(:(
http://forums.offipalsta.com/picture.php?albumid=1926&pictureid=185275


Eli muistaakseni 1988 vuoden Range Rover, josta kaikki tarpeeton purettu pois. Moottorina 3,5 litranen V8 kaasareilla (kuvien ruiskun jäänteet on jo myyty). Kone käyny viimeks kesällä 2013, kun kokeilin, että käykö se ja löytyykö automaatti laatikosta vaihteita. Ja oli vaihteita ja kone kävi ja öljynpaineet oli. Ohjauskin pelas. Kaasarit kaipais huollon. Sen jälkeen onkin odotellu vuoroaan, että tekis siitä tuollaisen kevyen offi lelun vaikka officrossiin tai ihan vaan huvitteluun, mutta kun ei ehdi, niin ei sit ehdi!

Kuvan renkaat ja vanteet ei kuulu kauppaan. Renkaiks löytyy 36/12,5-16,5" Good Year (Hummerin) renkaat Roverin jakoisilla vanteilla (otan kuvat jossain vaiheessa). Alkuperäiset polkimet ja jarrupääsylkky löytyy kanssa ja automaatin Shifterin hiluja kans jotain.

Koitan ehtii virittellä tuon taas käymään ja ottaa videon, että käy ja pyörät pyörii. Ajaahan tolla ei voi, kun ei oo jarruja ja rattiakseli on irrallaan.

Loppi on projektin sijainti
HP: 1228,- / ja saa tarjota muutakin hintaa, jos projekti kiinnostaa, mutta vaihdossa ei rojut kiinnosta, niitä on jo nyt liikaa!!!

Yhteyttä tänne tai privaan tai puhelimella o4o viis27 27 85 (tekstaria suosittelen!! Soittelen sitten takaisin, kun sopiva hetki koittaa)


http://forums.offipalsta.com/picture.php?albumid=1926&pictureid=185273

http://forums.offipalsta.com/picture.php?albumid=1926&pictureid=185274

Jare
01.12.2015, 12:12
Vähä on jo tarjottukki tästä...eli 600 ilman renkaita, mut en siihe syttyny. Eli löytyyskö parempia tarjouksia?

Jare
04.12.2015, 07:26
No nyt tuli tehtyä videokin......saako tuosta selvää, että käy ja kukkuu ja voimansiirrossakin liikettä.

Kuka ostais???

CD1VG5ktgoc


Noilla renkailla myyntiin......tai saa ostaa ilmankin, jos tuo jotkuu omat fillarit mukanaan:
http://forums.offipalsta.com/picture.php?albumid=1926&pictureid=185530