PDA

View Full Version : Pajeron osia


KIM
23.08.2005, 14:49
Lähes uusi vaihteisto 1000€. (ns. canterin laatikko). Loput autosta tulee kaupanpäälle.

tai

Toimiva moottori kaikkine apulaitteineen 1000€. Loput autosta tulee kaupanpäälle.


Ja jos joku nyt sattui kiinnostumaan niin se on pitkä 2,3ltr turbodiesel -88. Auton korjaus on jäänyt kesken 4 vuotta sitten. Tekniikkaan on kuulemma hassattu rahaa 28 000 mk. Tekniikka kun oli kunnossa niin auto siirtyi maalaamoon, jossa se hiekkapuhallettiin ja todettiin mädäksi. Joltain loppui rahat ja sen jälkeen auto seisoi 3 vuotta heinikossa. Lopulta minä laitoin siihen akun ja ajoin kotiin. Meillä se on ollut peltoautona ja nosturin siirrossa.
Saat päättää ostatko moottorin vaiko laatikon. Hinta on aina sama ja kaikki muu tulee kaupanpäälle. Ja jos joku haluaa kuvia niin pistä silmät kiinni ja kuvittele ruosteisin ja homeisin näkemäsi vakio pajero ja kerro sen rumuus kolmella. Ja siinä se on.

"On siitä ennenkin menty...kops!!!...meinaan kävellen"

jakenbj
23.08.2005, 15:03
Missäs napero vaikuttaa? Onko renkaina muita kuin mustat ja pyöreät?

KIM
24.08.2005, 06:20
Hämeenlinnan lähellä. Renkaat on huonot. Autossahan ei ole oikeastaan muuta arvokasta kun laatikko, kone ja turbo. Laatikosta on kuulemma maksettu n. 12 000 mk ja sillä on ajettu sen muutamia kymmeniä tunteja. No kai voimansiirrossakin voi jotain uudenveroista olla. Minä en niistä niin tiedä. Lamput ehjät, osa sähkölaitteistakin toimii. Huom! Katto ei ole ruosteessa! (lasikuitua). Pellit on suoria, mutta lahoja lukuunottamatta ehjää konepeltiä.

Ensimmäiselle koeajomahdollisuus.

"On siitä ennenkin menty...kops!!!...meinaan kävellen"

Edited by - KIM on 24/08/2005 13:49:42

01.09.2005, 10:59
Ei löytyisi mekaanista vinssiä+kardaania.
Manuaalinapalukkoja.

Note! This message was posted anonymously!

01.09.2005, 10:59
quote:
Ei löytyisi mekaanista vinssiä+kardaania.
Manuaalinapalukkoja.

Note! This message was posted anonymously!

-JUNIORI83-

Note! This message was posted anonymously!