View Full Version : Jari Mäki oy
Jeepster
19.08.2005, 21:41
Onkos kukaan kyselly renkaita tuolta, tuo itse jenkeistä??
Maanantaina pitäs saada 325/60/15 all terrainien hinta tietoon?
Suomessa halvin tarjous on ollu 640 €, mutta ei kukaan pysty toimittaan. Toukokuun jälkeen ei ole valmistettu ja ei saa tänä vuonna enää sanottiin misukalta!
on tullu asioitua kyseisen puljun kanssa ja vähän jäi paha maku suuhun. ei todella ole mikään halpa mut sano et hyllystä löytyy levikettä mikä peräisin jenkeistä ja vähän leveempää ku korja-kumin vastaava. no mitä vittua sieltähän tuli paketti missä luki päällä korja-kumi ja sopii vaan arvata oliko erilaista. no vetihän se siitä sitten yli tupla hinnan mitä muualla ois sama kumi roikale maksanut.
Kovakalu69
19.08.2005, 23:03
Tutun kans käytiin pari vuotta sit Kyselemässä renkaita ja karjarautaa blazeriin.
Renkaat oli älykallit, ja karjarauta oli kokoonsa nähden aika pirun arvokas..
Tyyris paikka ja ukko oli vähä vekkuli.
-Enemistö tarkoittaa joskus sitä, että kaikki idiootit on samalla puolella-
-EUvostoliitto. Toverismin toinen mahdollisuus!-
http://www.petrisimolin.com/smiley/moon3.gif
Se on vissiin joku jehova.
Note! This message was posted anonymously!
tapsa4x4
20.08.2005, 08:47
velipojan autoon ollaan kyselty jotakin tuolta ja KAIKKI tuotteet mitä toi myy niin hinta on suoraan kullassa,blazeriin joku heiveroinen valo rauta muistaakseni 400-500e,ja toi äijä vaikuttaa jotenkin ihmeelliseltä varmaan menny paarma suuttimeen<img src=icon_smile_dead.gif border=0 align=middle>
Pikku_Nasu
21.08.2005, 14:08
Joskus luin lehdestä, et ajelee huvikseen jostain ..tun teksasista tuodulla poliisiautolla paikallinen virkapuku päällä ympäri kyliä.
Ni meinaan, et liekö kaveri tyhjällä arvalla liikenteessä..
Antti L
RR-73
No millä hitolla se kioski sitten pysyy pystyssä ?
Silläkö kun "pohojalaaset" ostaa aina kalliimmalla kuin naapuri ?
Joskus ittekki paikalla käyneenä tarttee vaan ihmetellä.
A-P
Kotimainen diesel on jees!!!
Kannattaa kysyä sehän ei maksa mitään! Olen joskus ostanut sieltä jenkkiini jotain pikkuosaa eikä hinta ollut paha (ja tuli viikossa jenkeistä). olen kans kyllä kuullut että olis kallispaikka..
-Ei se ny aiva tyhjällä arvalla liikkeellä voi olla, kunnanvaltuutettu ja kaikki ;)
-kauppoja ennoo siä teheny, mutta onhan joka hommas otettava
välistä... pohojalaastenki !
-empä allkirjootakkaa tätä, tiärä vaikka J.mäki lukis palstaa..
Note! This message was posted anonymously!