View Full Version : Volvon porttaali boksi stefoja ja laakereita
tapsa4x4
09.12.2013, 10:26
Muistaako kukaan ulomman pyöränlaakerin kokoa tai numeroa laakeri liikkeeseen.
Onko kukaan tehnyt muutosta ulomman stefan tilalle tarvike mallin stefalla.jossain oli muutos kappaleita tehty millä saa sopimaan yleismallin tilalle.
samalla vois laittaa mitat pinjonin stefasta.
tapsa4x4
12.12.2013, 09:44
Oisko pinjonin stefa sama kuin 164 volvossa ja muistaakseni myös dana 44 sama?
Pinionin stefa motonet tuotenumero 27-3602 12,61 € hintaan
Kaikki laakerien tiedot on paperilla mut en tiedä mikä kuuluu mihinkin kohtaan. Aina könttinä tilannut.
toyota4x4
13.12.2013, 08:17
Muistaako kukaan ulomman pyöränlaakerin kokoa tai numeroa laakeri liikkeeseen.
Onko kukaan tehnyt muutosta ulomman stefan tilalle tarvike mallin stefalla.jossain oli muutos kappaleita tehty millä saa sopimaan yleismallin tilalle.
hoojiin pyörän laakerin isompi laakeri on sama. http://www.motonet.fi/fi/varaosat/592/autot/toyota/land-cruiser-68-?vuosimalli=1988#Alusta-ja-ohjaus-Etupyoran-laakerisarjat ja säästän ajeluilta niin työ pyörän laakeri sarja oli viimeksi halvempi kuin irtolaakeri ,eikä laakeri liikkeet myy kuin yritys asikkaille+ tilille SIIS YKSITYIS henkilö ei voi ostaa laakereita Lahdesta muualta kuin traktorivarusteesta. olisko numero googletuksella JLM104948
minäkin voisin kysellä omien kanavien kautta jos koot ja/tai numerot olisi tiedossa...
tapsa4x4
13.12.2013, 20:48
Niin kyllä mäkin saan laakereita monestakin paikasta hommattua kun vaan tietäis mitä kysyä.
Perämurikan pinjonin laakeri tarviais kanssa.
Laakereita mitä tarvinut, niin täältä tilailut; http://www.ptpoy.fi/ ... Ja eikä tarvi olla firma tai muukaan, että on saanut tavarat omaksi. Ja ompa tullu tilattu amuutakin tuolta ku paikalliset ajooittain myyvät ei oota hydrauliikan osallakin.
Kaikki laakerien tiedot on paperilla mut en tiedä mikä kuuluu mihinkin kohtaan. Aina könttinä tilannut.
Kaitpa se listakin ois parempi kuin ei mitään. Pystyisihän noita sitten vaikka joukolla selvittelemään, että mikä kuuluu mihinkin. Onnistuisikos listan kuvaus/skannaus/kirjoitus tänne palstalle?
oojiikoo
14.12.2013, 16:37
on se listakin jossain koneella, muttei nyt löydy..
Pinjonin laakerit ainakin on M86647/M86610 ja HM88649/HM88610 Timkeniltä ainaski löyty.
Tuolta löyty se lista jossa jotain laakeri numeroita http://forums.offipalsta.com/showthread.php?t=86897